سیاست‏زدگی و عوام‏فریبی؛ دو آفت توسعه و بالندگی ترشیز بزرگ

اخبار
Typography

بعضی اوقات با خود می‏اندیشم؛ چگونه می‏توان زیرآب ریشه عوام‏فریبی در دیار ترشیز بزرگ را هنرمندانه زد؟

چگونه می‏توان برخی را از دروغ و دروغ‏بافی و ترویج دروغ بازداشت؟ چگونه می‏توان  مقوله توسعه و پیشرفت ترشیز را از شعار و شعارزدگی نجات داد؟ چرا بالندگی این دیار زمینگیر شده است؟  چرا برخی با بهانه‏های بنی اسرائیلی و نخ نما سعی در تخریب دیگران دارند؟ برخی سعی دارند مطابق عادات دیرینه‏شان با انواع روش‏های فریبکارانه افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهند و برابر میلشان و در راستای اهداف جناحی‏شان جهت دهی کنند. روحیات هوچی‏گرایانه
اینان در گذر قریب 2 دهه بیش از پیش برای مردم افشاء شده است. تخصص اینان سپید را سیاه نشان دادند و به نمایش گذاشتن سیاهی به جای سپیدی است.
تلاش نیروهای خدوم و ولایتمدار منطقه برای اینان آزار دهنده است. اینان با تاکید بر رفتاری ریاکارانه سعی در بزرگ‏نمایی رفتار خود و کوچک جلوه دادن رفتار رقیبانشان دارند. راه مقابله با اینان وحدت نظر و تلاش جهادی است. سه شهرستان ترشیز بزرگ بدل به کارگاه بزرگی برای عمران و آبادانی شده است. در این منطقه شاهد انجام انواع مطالعات جهت نیل به توسعه هستیم. در حوزه‏های مختلفی عملیات‏های اجرایی در حال به فرجام رسیدن است. برخی سعی دارند نماینده دیار ولایتمدار ترشیز بزرگ را مخالف دولت تدبیر و امید جلوه دهند. در این راه چه دروغ‏ها که نگفتند و چه بداخلاقی‏ها که نکردند. به لطف خدا با دولت یازدهم دارای ارتباطات حسنه‏ای هستیم. در ایام معرفی کابینه به مجلس از همراهان دولت بودیم. با تعدادی از وزرا به علت روابط دوستی و رفت و آمد از قدیم، دارای ارتباطات فوق‏العاده هستیم.
به عنوان فردی که با مرکز پژوهش‏های مجلس همکاری تنگاتنگی دارد خدمت مردم فهیم ترشیز بزرگ باید عرض کنم که نماینده شما با مجموعه کارشناسی دولت در حوزه‏های مختلف در ارتباط است. کافی است دستاوردهای سه سال اخیر به صورت بی‏طرفانه با ادوار گذشته مقایسه شود. بحث تحریم ها از پایان دولت نهم مطرح بود. این دولت و دولت دهم درگیر تحریم‏ها و کاهش قیمت نفت بودند. چرا منتقدان از نمایندگانی که در دو دولت هشتم و نهم صاحب پست دولتی و حضور در مجلس بودند نمی‏پرسند چه کارکارستانی برای منطقه کردند؟ به اذعان طیف اصلاح‏طلب حوزه انتخابیه کاشمر شش دوره دارای نماینده اصلاح‏طلب بود. این شش دوره زمان مناسبی برای دوبانده کردن محور شادمهر به انابد و درونه نبود؟ آیا این 24 سال موقعیتی مغتنم برای بالندگی سه شهرستان در حوزه‏های مختلف نبود؟
به شخصه از زحمات گذشتگان قدردانی می‏کنم ولی معتقدم باید در یک مدیریت جهادی بیش از توانمان فعالیت می‏کردیم. باید ترشیز بزرگ دارای فرودگاه شود. هر فرد و طیفی که این مهم را محقق کرد دست مریزاد دارد. باید راه‏آهن از ترشیز بزرگ عبور کند. هر فرد یا جریان سیاسی این کار را به اتمام رساند باید تقدیر شود. شهرهای ترشیز باید دارای کنارگذر و کمربندی شوند. هر کس اینکار را بکند با هر میزان وابستگی به یکی از مجموعه‏های سیاسی وفادار به نظام ، قابل احترام است.اهالی ترشیز بزرگ لایق بهترین‏ها هستند. باید مسئولان فعلی و ادوار قبلی بر میزان موفقیت وغفلت و شکست خود در عرصه مدیریتی واقف باشند.
در رابطه با بحث راه‏ها ضمن تقدیر از زحمات فرمانداران و روسای ادارات راه و شهرسازی و کارکنان خدوم آنها باید متذکر شد ؛موضوع راه‏های ترشیز بزرگ به کرات با شخص وزیر راه و شهرسازی مطرح شده است. ایشان با تعلق خاطری که به خراسان رضوی و مشهد شهید مدرس دارند، مجدانه بر حل مشکلات تاکید دارند. ایشان از شرایط بحرانی این محور و سلسله تصادفات آن مطلع هستند. به نحوی که در  زمان بررسی ماده 215 باند دوم محور سه راه شادمهر به کاشمر در سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی و با توجه به مخاطره‏آمیز بودن این محور دستوراتی دادند .  متعاقب آن مدیر کل راه و شهرسازی
از مقام وزارت خواست تا انجام پروژه بسان محور کاشمر به خلیل‏آباد از محل ردیف‏های 4070061 و 4070178 تامین اعتبار شود تا مناقصه برگزار و عملیات اجرائی بخشی از این باند شروع شود. وزیر راه و شهرسازی با حُسن نیت در خرداد امسال با اعلام آمادگی برای تسریع در انجام ماده 215 و تکمیل فرم مربوطه با توجه به اتمام مطالعات با برقراری ردیف وزارتی و تخصیص مبلغ 60 میلیارد ریال به این محور موافقت کردند.
برایم جالب است در تیرماه برخی مدعی کسب این موافقت از مجاری دیگری هستند.  خالی از لطف نیست که مردم دین مدار منطقه بدانند شخص وزیر با درخواست شش هزار تن قیر رایگان برای ایجاد باند دوم محور سه راه شادمهر به کاشمر و خلیل‏آباد به بردسکن در آذر سال گذشته  علاوه بر سهمیه و ظرفیت قبلی موافقت کردند. در مرداد سال گذشته بحث تامین اعتبار لازم به منظور تکمیل باند دوم جاده خلیل‏آباد به بردسکن طی نامه‏ای در راستای مکاتبات قبلی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منعکس شد و حسب اعلام امور زیربنایی سازمان اعتبار طرح یاد شده در قالب ردیف 40702026 با توجه به سقف مجاز لایه بودجه سال 1394 کل کشور تعیین گردید. وزیر راه و شهرسازی کاربرگ شماره سه مطالعات بهسازی محور مذکور را امضاء کرده و مقرر شد طی یکسال این مطالعات انجام شود
در آبان همان سال  معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بعد از پیگیری‏های متعدد در خصوص تهیه گزارش مطالعات ماده 215 بهسازی محور خلیل‏آباد به بردسکن مکاتبه‏ای با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور انجام داد. سلسله نشست‏ها و پیگیری‏ها منجر به درخواست اخذ تاییده ماده 215 برنامه توسعه پنجم کشور و اختصاص ردیف اعتباری ملی به این پروژه شد. با توجه به اعلام همکاری مدیر کل راه و شهرسازی استان  مقرر شد این موضوع با معاون رئیس جمهور در میان گذاشته شود.
در اسفند سال گذشته در پی مذاکرات و مکاتبات قبلی طی نامه‏ای خطاب به دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت، موضوع تکمیل باند دوم محور خلیل‏آباد به بردسکن مطرح شد. از ایشان خواسته شد تا؛ « با عنایت به این که این جاده هر ماه از ما قربانی می‏گیرد ضمن معرفی ردیف 40702026 دستور فرمایید نسیت به تامین اعتبار تسریع و پیمانکار مشغول به کار تعطیلی نگردد.» ایشان در هامش این نامه پانوشت کردند؛ « با نظر مساعد جهت حل مشکل اقدام لازم انجام شود» متعاقب آن مقرر شد موضوع در اوایل سال جاری مطابق دستور رئیس سازمان اقدام شود. این مهم با توجه
به پیش‏بینی اعتبار سال 94 مقرر شد در تخصیص سال جاری تسریع گردد. متعاقب این مهم از قائم مقام وزیرراه و شهرسازی ، مدیر کل راه و شهرسازی استان،فرمانداران سه شهرستان ترشیز بزرگ و روسای ادارات راه سه شهرستان خواسته شده تا در این راستا اقدامات عاجلی داشته باشند و به تناسب پیشرفت کار گزارشاتی را ارائه کنند.
با اوج گرفتن اخذ موافقت‏ها و به جریان افتادن چرخه تامین اعتبار از مهندس چیت‏چیان خواسته شد تا با توجه به برنامه‏ریزی به عمل آمده برای فاز اول محور خلیل‏آباد به بردسکن بحث جابجایی تیرهای برق این محور به صورت ضرب‏الاجل انجام شود. شخص وزیر نیز با ادای احترام به مردم ولایتمدار ترشیز دستور دادند؛« با تامین هزینه از سوی وزارت اقدامات لزم به سرعت به عمل آید» در حوزه راه روستایی نیز گام‏های موثری برداشته شده است. به عنوان مثال باید به تامین شش هزار تن قیر جهت پروژه‏های محورهای عظیم‏آباد به کندر، سیف آباد به شفیع‏آباد و مسیرهای مختلف در سه شهرستان اشاره کرد. مهندس آخوندی در شهریور سال گذشته برای تامین قیر مذکور دستور صریح دادند و قیر مذکور تحصیص یافت.
در تابستان پارسال وزیر راه و شهرسازی با تامین 200 تن قیر برای تعریض محور بردسکن به شهرآباد موافقت فرمودند. وزیر کشور نیز التفاتی خاص به شهرستان‏های ترشیز دارد. ایشان در مهرماه سال قبل با ماشین‏آلات خدماتی، عمرانی، ایمنی و امداد و نجات برای شهرداری‏های کاشمر، بردسکن، خلیل‏آباد، کندر، شهرآباد، انابد و ریوش موافقت کردند. نکته جالب آن است که برخی از عزیزان دست‏اندرکار مدیریت شهری اصرار دارند از بیان این مسایل به اهالی خودداری کنند. حتی در مواردی شاهدیم فعالیت سایرین را به نام خود مطرح می‏کنند. در حال حاضر پیگیر روکش آسفالت محور ریوش به عطاییه، تکمار به مهدی آباد و جعفرآباد، کوشه به شفیع‏آباد و ... هستیم. امید ورای باورهای سیاسی، با توکل به حضرت حق و با اتکاء به راهبری‏های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و تدبیر رئیس جمهور خدمت به مردم و پاسداشت خون شهیدان را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر