غرق شدن استخر کاشمر در عمق بي پولي/

اخبار ورزشی
Typography

حدود 10 سال قبل فعاليت تنها استخر روباز 40 ساله کاشمر به دليل مشکلات بهداشتي در زمينه تأمين آب مورد نياز و عليرغم استقبال مردم تعطيل شد.

و در سال هاي پس از تعطيلي با پي گيري ها و رايزني هاي انجام شده مجوز احداث نخستين استخر سرپوشيده بخش دولتي براي کاشمر صادر و با حضور مديرکل تربيت بدني وقت و معاون عمراني استانداري کلنگ احداث آن در محل استخر قديم کاشمر در سال 87 به زمين زده شد و با توجه به استاني بودن اعتبار اين پروژه قرار شد که استخر در مدت 2 سال تکميل و مورد بهره برداري قرار گيرد اما با گذشته 7 سال هنوز خبري از تکميل و راه اندازي آن نيست. رئيس اداره ورزش و جوانان کاشمر که حدود 8 سالي است سکان ورزش کاشمر را در دست دارد از فراهم شدن زمينه براي واگذاري اين پروژه به بخش خصوصي خبر داد و گفت: اين پروژه که توسط مسکن و شهرسازي در حال ساخت است از پيشرفت فيزيکي 30 درصد برخوردار بوده و در حال حاضر نيز کاسه استخر و فندانسيون ساختمان اداري آن انجام شده است. مهندس روشندل با اشاره به اين که 4 نفر به عنوان بخش خصوصي در خصوص تکميل استخر کاشمر اعلام آمادگي کردند يادآور شد: پس از طي مراحل قانوني و اداري به زودي عمليات اجرايي آغاز مي شود به طوري که سرمايه گذار بخش خصوصي موظف است در مدت يکسال از زمان تحويل، استخر را راه اندازي کند.

گلایه از قیمت بالای بلیط

اين در حالي است که نه تنها جوانان و علاقمندان به رشته ورزشي مفرح شنا در کاشمر از وجود تنها استخر سرپوشيده کاشمر که از حدود 20 سال قبل در اين شهرستان توسط بخش خصوصي راه اندازي شده رضايت چنداني ندارند و تنها از روي ناچاري و علاقه اي که دارند به اين مجموعه مراجعه مي کنند، بلکه برخي مديران شهرستان نيز که با اين مجموعه سر و کار دارند ناراضي هستند. يک شهروند کاشمري با انتقاد از وضعيت فعلي اين استخر گفت: متأسفانه قيمت بليط استخر به تناسب مجموعه و در مقايسه با استخرشهرستان هاي ديگر بالاست. عليمحمدي با بيان اين که بليط ورودي استخر کاشمر در حال حاضر 11 هزار تومان است افزود: به دليل اين قيمت بالا، بسياري از مواقع مجبور مي شويم براي شنا کردن به شهرستان هاي همجوار برويم. شهروند ديگري با اشاره به اين که به دليل تجويز پزشک بايد در هفته سه نوبت به استخر بروم اظهار داشت: به دليل حضور بيش از حد ظرفيت در سيانس هاي بعداز ظهر و شب، از روي اجبار در سيانس صبح مراجعه مي کنم که متأسفانه آب استخر سرد است و عملا کارآيي در درمانم ندارد. آموزش و پرورش، جهاد کشاورزي و بنياد شهيد و امور ايثارگران کاشمر از جمله مجموعه هاي دولتي در سطح شهرستان هستند که از قيمت بالاي بليط ورودي اين استخر گله مندند. ايرج سعادتمند مدير آموزش و پرورش کاشمرگفت: نرخ ورودي بليط استخر در کاشمر با ساير شهرستان هاي همجوار متفاوت است به طوري که اگر دانش آموزان را به وسيله اتوبوس يا ميني بوس جهت استفاده از استخر به شهرستان هاي همجوار ببريم؛ هزينه اياب و ذهاب و ورودي استخرشان کمتر از هزينه ورودي استخر کاشمر مي شود. رضا فارسيان معاون جهاد کشاورزي کاشمر نيز با بيان اين که در گذشته نسبت به تهيه بليط براي کارکنان و خانواده هايشان اقدام مي کرديم افزود: متأسفانه دو سالي است که قيمت بليط ورودي بسيار بالاست و به دليل راه اندازي استخر در شهرستان هاي همجوار و هزينه پايين، همکاران ترجيح مي دهند براي استفاده استخر به اين شهرستان ها عزيمت کنند. رشيد سلحشور رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران کاشمر هم با اشاره به اين که گرايش و علاقه مردم به رشته شنا بيشتر شده اما شرايط آنطور که بايد براي اين استقبال در کاشمر فراهم نيست خاطر نشان کرد: با توجه به هزينه بالاي بليط، عمده علاقمندان و افرادي که به صورت مستمر از استخر استفاده مي کنند ترجيح مي دهند عيلرغم پرداخت هزينه اياب و ذهاب، به شهرستان هاي همجوار بروند چرا که علاوه بر پايين بودن هزينه ورودي، فضاي مجموعه به لحاظ امکانات و آب سالم تر و بهتر است.

رئيس اداره ورزش و جوانان کاشمر نيز با اشاره به فعال شدن استخر آبگرم کاشمر از 20 سال قبل در اين شهرستان گفت: استقبال از اين مجموعه در سال هاي اول راه اندازي طوري بود که جوابگوي پرداخت تسهيلات دريافتي هم نبود. مهندس روشندل با بيان اين که با تعطيل شدن استخر روباز استفاده از اين مجموعه افزايش يافت يادآور شد: حدود ده سالي است که بخش سونا و جکوزي استخر فعال شده است و طبيعتا با افزايش خدمات مجموعه نيز هزينه استفاده از آن نيز افزايش مي يابد. وي با بيان اين که نرخ بليط مجموعه هاي ورزشي توسط کميسيون نرخ گذاري استان مستقر در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوي انجام مي شود خاطر نشان کرد: اين نرخ گذاري متناسب با فضا و رعايت استانداردها انجام مي شود. رئيس اداره ورزش و جوانان کاشمر با اشاره به اين که استخر کاشمر به لحاظ فضاي فيزيکي از سوي کميسيون مربوطه داراي رتبه درجه يک است خاطر نشان کرد: در شهرستان هاي همجوار که قيمت بليط آنها پايين است به اين جهت است که درجه آنها يک نيست. روشندل با تأکيد بر اين که با توجه به جمعيت 170 هزار نفري شهرستان وجود يک استخر سرپوشيده پاسخگوي مراجعه کنندگان نيست تصريح کرد: با احتساب فعال شدن استخر سرپوشيده اداره ورزش و جوانان و اداره آموزش و پرورش کاشمر که عمليات ساخت آن آغاز شده و در طي سال هاي آينده به بهره برداري خواهد رسيد هنوز هم با کمبود در اين حوزه روبرو هستيم.

گزارش خبرنگار ما حاکي است ورزش شنا يکي از ورزش هاي محبوب مردم کاشمر است ولي مشکلات استخرسرپوشيده بخش خصوصي و استخر نيمه کار اين شهرستان به هر دليلي باعث شده است که سال ها جوانان کاشمري از فعاليت در اين رشته ورزشي محروم بمانند و يا در سال هاي اخير براي شنا به شهرستان هاي همجوار از جمله بردسکن و مه ولات بروند و نوجوانان نيز در ايام تابستان از حوض هاي آب در ميادين و پارک ها و جوانان نيز از استخرهاي ذخيره آب کشاورزي و سد هاي خاکي که شنا کردن در آن ممنوع است استفاده کنند.

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر