بولوار معلم؛ با فرهنگ و پویا اما مظلوم

اخبار ترشیز
Typography

این ستون مورد توجه برخی از صاحب‏نظران قرار گرفته است. اخیراً شاهد استفاده مطالب آن در پایان‏نامه تحصیلی یکی از دانشجویان مقطع ارشد رشته شهرسازی بودیم. دوستانی از این مطالب برای تحقیقات خود بهره می‏برند.

برخی از اهالی خیابان‏های معرفی شده در این ستون، نگارنده را برای حضور در محلاتشان  دعوت کردند تا مشکلاتشان را منعکس کنیم. در آینده سعی خواهیم کرد در مساجد هر محله حاضر شویم و شنونده درددل‏های اهالی محلات باشیم. برخی به بعض پاراگراف‏های این ستون در شماره‏های مختلف انتقاداتی داشتند. از راهنمای‏های آنان متشکریم. بنده خدایی می‏گفت پنجاه سال دیگر بازخوانی این ستون برای آیندگان حکم گذر در کاشمر امروز را دارد. در هر حال بازخورد نهایی دلالت بر رضایت عمومی خوانندگان فهیم این دوهفته‏نامه دارد. از همه آنانی که ما را در این مسیر مورد تفقد و نقد قرار دادند متشکریم.

در این شماره به سراغ بولوار معلم می‏رویم. این بولوار در ذات خود فضایی فرهنگی دارد.نام معلم به تنهایی مبیین ذات فرهنگی این مسیر است. نامگذاری مسیرهای منتهی به این بولوار نیز در پررنگ کردن این برداشت فرهنگی موثر است. یادمان نرود که محورهای فرهنگیان، آزادگان، امیرکبیر، کمال‏الملک،امام رضا(ع)، دهخدا، ایرج میرزا و...با این بولوار در تعامل هستند. وجود اداره آموزش و پرورش و چند مسجد و مدرسه در کنار یک پارک و فروشگاه فرهنگیان به این حال و هوای فرهنگی می‏افزاید. البته در این مسیر اثری از کتابخانه و کتاب‏فروشی دیده نمی‏شود. دکه مطبوعاتی هم جایی در این محور ندارد. با این همه بولوار معلم دارای بار فرهنگی است. انگار این مسیر با مقوله فرهنگ عجین است. بایسته است کارکرد فرهنگی این مسیر در حوزه مسایل عینی نیز مورد توجه قرار بگیرد و انواع سازوکارهای فرهنگی در آن لحاظ گردد.

با این همه تمام کارکرد این بولوار الزاماً فرهنگی نیست. به لطف وجود بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) در جوار این بولوار شاهد استفاده بسیاری از افراد به نیت تردد به این بیمارستان از این محور هستیم. کاش روزگاری شاهد انتقال بخشی از تراکم ساختمان‏های پزشکان مرکز شهر به اطراف این بیمارستان باشیم. این نکته عجیب در کاشمر همیشه مطرح است که چرا طبیبان دیارمان میلی به حضور در اطراف بیمارستان‏های شهرمان ندارند؟ البته یادمان نرود که مکان فعلی اکثر دکترها در پیرامون درمانگاه عصمت‏السلطنه است. با این همه کاش این استقرار به روز شود و روزی روزگاری پزشکان به جوار بیمارستان‏های فعلی نقل مکان کنند. در کنار این کارکرد بهداشتی و درمانی باید به کارکرد تجاری این مسیر به لطف وجود شرکت تعاونی فرهنگیان اشاره کرد. این مجموعه موفق نقشی موثر در آبادانی این مسیر داشته است.

در این مسیر وجود  بنگاه املاک، مصالح‏فروشی‏ها، رستوران‏ها و ساختمان‏ها سر به آسمان سوده امری عادی است. این بولوار دارای بازار خاصی نیست ولی در برخی نقاط شاهد تراکم انواع مغازه‏ها هستیم. مرکز خرید برای عموم در این مسیر دیده نمی‏شود فقط در بحث مصالح و برخی از تجهیزات مربوط به تاسیسات ساختمانی مجموعه‏های در این مسیر فعال هستند. پیاده‏روهای این مسیر مکان مناسبی برای تعبیه انواع نیمکت و صندلی برای عابران، مسافران و پیران و بانوان و اقشار مختلف است. باید در ایجاد سهولت و  فضای پر آرامش برای بهره‏مندان از این مسیر نهایت دقت را داشته باشیم. این مسیر به لطف نزدیکی به برخی مراکز خصوصی فعال در رشته‏های چون؛ شنا، بیلیارد و سوارکاری برای جوانان و بسیاری از ورزشکاران جایی آشناست. به همین خاطر می‏توان برای آن کارکردی ورزشی هم تا حدی قائل بود.

در این بولوار اثری از بافت قدیمی و بافت میانه کاشمر نیست. بافت جدید در همه جا خودنمایی می‏کند. برخی از اراضی دو سوی بولوار هنوز خالی از هر سازه‏ای است. نقل است روزگاری نه چندان دور این مسیر خالی از هر ساختمان و بنایی بوده و در بسیاری از جاهایش مزارع و باغاتی دیده می‏شد. هنوز هم ردی از انارستان‏ها و تاکستان‏ها در بعض جاها مشهود است. اهتمام شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان  در آبادی منطقه فرهنگیان از دلایل رونق گرفتن این مسیر است. ادارات انگشت شمار اما مهمی در این مسیر قرار دارند. از اداره آموزش و پرورش تا اداره تجارت و صنعت و معدن و بیمارستان به سهم خود باعث رونق این مسیر شده‏اند. در حافظه اجتماعی مردم شهرمان خاطره‏ای خاص این مسیر ثبت نشده است. این نکته یک عیب نیست و می‏تواند بهانه‏ای برای خلق انواع خاطرات شیرین در این محور باشد. می‏توان فضای پارک معلم را بدل به فضای مملو از شادی برای کودکان و نوجوانان و خانواده‏هایشان کرد. در و دیوار این مسیر برای معرفی کاشمر برای گردشگران و زوار بسیار مناسب است. همه می‏دانیم که متاسفانه این بولوار نقش کنار گذر و کمربندی کاشمر را بازی می‏کند.

کاش مسئولان مدیریت شهر با همکاری اداره آموزش و پرورش و هنرمندان هنرهای تجسمی دستی به سر و روی این بلوار می‏کشیدند. این بولوار منظری از شهرمان برای افرادی است که از آن به مقصدی غیر از کاشمر می‏روند. سازه‏های دو سوی بولوار برای انجام و اجرای انواع فعالیت‏های هنری عالی است. بحث دیوارنگاری و دیوار نویسی باید در این مسیر جدی گرفته شود. می‏توان از انواع نقاشی‏های دیواری حاوی مضامین ناب دینی و ارزشی و مربوط به انقلاب و دوران دفاع مقدس در این بولوار بهره برد. یاد شهیدان هم یقین این بولوار زیبا را زیباتر خواهد کرد. کاش از بضاعت هنری هنرمندان دیارمان برای زیباسازی بیش از پیش این مسیر نهایت بهره را ببریم. این همه در تثبیت خاطره‏ای خوش از این بولوار در اذهان کمک می‏کند. می‏توان برای مسافران نیز سوغات‏سرای در این مسیر ایجاد کرد. کاش مسئولان گوشه‏چشمی هم به تابلوهای راهنما و علایم رانندگی و رهنمایی و مسایل مربوط به آن داشته باشند. اینجا محل گذر مسافران بسیاری است. معرفی جاذبه‏های شهر و شهرستان در این مسیر توصیه می‏شود.

آری از کنار نرده‏های اداره آموزش و پرورش که رد می‏شوید، بولواری زیبا که پر از انحناست شما را به خود می‏خواند، همان ابتداء فضای سبز میان بولوار تحسین شما را برمی‏انگیزد. این فضای سبز زیبا در کل مسیر منتهی به فلکه سینا با شما همراه است. زیبایی میانه بولوار وقتی برایت دوچندان می‏شود که چشمت به نمادها و اِلمان‏های موجود در این مسیر می‏افتد. چراغ و قرآن، سیمرغ، هفت سنگ، سردیس کمال‏الملک و امیرکبیر و یکی دو نماد دیگر به خوبی جانمایی شده‏اند. البته هنوز هم جای نمادهای  دیگری در این مسیر خالی است. می‏توان ابتدای خیابان ایرج میرزا سردیس وی را قرار داد. می‏توان ابتدای خیابان آزادگان نمادی در باره ایثارگران آزاده نصب نمود. می‏توان در ابتدای خیابان امام رضا (ع) نمادی به یاد ضامن آهو برپا کرد. می‏توان در ابتدای خیابان فرهنگیان هم یادمانی برای شهیدان فرهنگی پیش‏بینی کرد.

به نظر بنده بهترین نماد در این مسیر همان سازه زیبای مربوط به نام شریف معلم است که در میانه میدان معلم چشم‏نوازی می‏کند. ذکر یک نکته خالی از لطف نیست؛ نماد قران و چراغ احتیاج به رسیدگی و ساماندهی دارد. کاش در کنار نمادهای موجود  مربوط به فرهیختگان کشورمان اشارتی هم به زندگانی آنان می‏شد. کاش تلویزیون شهری بلااستفاده در پارک معلم تبدیل به یک عرصه برای نمایش آثار تصویری هنرمندان دیارمان در حوزه موسیقی و فیلم و انیمیشن و حتی تئاتر می‏شد. در پیرامون همین میدان معلم در ساختمان مربوط به شهرداری از پس دیوار بلندای تعدادی از نمادهای استفاده شده در روزگاران گذشته دیده می‏شود، کاش از این موارد در حاشیه بولوار و یا سایر مسیرهای شهر به خصوص در جوار بقاع متبرکه استفاده شود. کاش دیوار این ساختمان نیز حذف شود و به جایش نرده‏های شکیل مناسب این مسیر نصب گردد.

وجود پارک معلم  نعمتی در این مسیر است. پارکی زیبا که کارکرد سازه عظیمی به نام تلویزیون شهری در آن محل سئوال است. وجود مدرسه و مسجدی در دست احداث در جوار این پارک به اهمیت این پارک می‏افزاید. در این مسیر هیئت مذهبی و تکیه دیده نمی‏شود ولی مساجدش به خوبی جانمایی شده‏اند که امیدواریم به همت خیرین ساخت و تکمیل هر یک به زودی به اتمام برسد.در مسیرهای منتهی به این بولوار و محلات پیرامون آن هم مساجدی دارای رونق دیده می‏شود که هر یک نقشی بی‏بدیل در ارتقای فرهنگی منطقه اطراف خود دارند.

سه میدان و فلکه در مسیر این بولوار از میدان شهید غلامی تا فلکه سینا قرار دارد. این هر سه در روان‏سازی ترافیکی بالای این مسیر ایفای نقش می‏کنند، ولی انگار نوع جانمایی اینان با بار ترافیکی این بولوار همخوانی ندارد. فراموش نکنید که این محور سوای کارکرد کمربندی، تسهیل‏کننده و سرعت‏بخش نیل به شهرک‏های اطراف کاشمر و رسیدن به مبادی خروجی شهر است. بایسته است شورای ترافیک رسیدگی به این مسیر پرتردد و به زعم نگارنده پر از نقاط حادثه خیز را به طور ویژه در دستور کار خود قرار دهد. چرا بولوار معلم بسان بولوار جمهوری اسلامی نیست؟ این سئوالی است که به هنگام ورود به این مسیر از طرف میدان شهید علامی(شهربانی) در ذهنم چرخه می‏زند. این مسیر انحناء دارد. کج است. خطرناک است. علت خطرناک بودن آن را همه می‏دانیم، این محور کارکرد کمربندی دارد. این واقعیت تلخ از میدان شهربانی تا فلکه سینا با تلخ‏ترین وجه خودش را به رخ اهالی دو سوی بولوار و بهره‏مندان از این مسیر می‏کشد.

ترس تصادف ترسی رایج در دو سوی این بولوار است. گاهی با خود می‏اندیشم آیا مسئولان می‏دانند این بولوار حکم کمربندی شهر کاشمر را در عمل بر عهده دارد؟ سئوال طنزآمیزی است. یقین این بزرگواران در ادوار مختلف از این نکته ساده اما بسیار مهم با خبر بودند. این موضوع جدا از اینکه به عنوان یک فرصت برای ایجاد مشاغل جدید در راستای سرویس دهی به رانندگان حائز اهمیت است اما به دلیل عبور از داخل شهر مخاطرات گوناگونی را برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده است. وجود تعداد زیادی رستوران و مراکز عرضه غذا در این محور دلالت بر تاثیر آمد و رفت انواع خودروهای گذری در این مسیر دارد. بخش‏های از این بولوار بدل به راسته رستوران‏داران و عرضه کنندگان مواد غذایی شده است. در هر حال اهمیت موضوع احداث کمربندی اکنون به یکی از دغدغه‏های جدی مردم تبدیل شده است. افزایش ترافیک، آلودگی صوتی و آلودگی محیط زیست شهری از مشکلات ناشی از عبور این کمربندی از شهر است. عبور کمربندی از داخل شهر به شدت چهره شهر را تخریب کرده و خواهد کرد. اگر از مدیریت شهری سئوال شود یقین از خسارات تردد ماشین‏های سنگین حکایت‏ها خواهند داشت.

عبور انواع ماشین‏ها از این مسیر کمربندی هر ساله به طور مرئی و نامرئی خساراتی به تاسیسات شهری و شهرداری وارد می‏کند. آسیب دیدن آسفالت، تخریب جدول‏های کنار خیابان و آسیب به زیبایی شهر و ... از جمله خساراتی است که بر اثر عبور کمربندی از داخل شهر قابل رصد است. کاش روزی شاهد حرکتی بنیانی و بنیادی در امرجدی گرفتن پروژه انتقال کمربندی به خارج از شهر باشیم. فقط در این پروژه امیدوارم رشد شهر لحاظ شود و طوری نگردد که در گذر زمان باز کمربندی داخل محدوده شهر قرار بگیرد. انتقال کمربندی به خارج از شهر علاوه بر اینکه موجب زیبایی، امنیت و خلوت شدن این بلوار و مسیرهای پیرامونی آن می شود از سوی دیگر صنایع آلاینده را نیز می‏توان به خارج شهر منتقل کرد. یادمان باشد؛ بر اساس قانون، وزارت راه و شهرسازی موظف است در هر شهری که کنارگذر ندارد و خودروهای سنگین از داخل آن می کنند دو سوم هزینه های تعمیر و نگهداری مسیر را پرداخت کند.

نقل است روزانه بیش از دو هزار خودروی عبوری مختلف از جمله انواع و اقسام کامیون و تریلر سنگین از میدان شهید غلامی تا میدان شهید مطهری مسافتی در حدود پنج کیلومتر را از این بولوار طی می‏کنند. وضعیت فعلی طنز شگرفی است. یعنی بلوکیان و  خباز و اسماعیل‏نیا توان ایجاد یک کمربندی را برای کاشمر طی دوران نمایندگی‏شان نداشتند؟ خباز 16 سال، بلوکیان هشت سال و اسماعیل‏نیا 4 سال در جریان این مهم بودند. این طنز تلخ وقتی تلخ‏تر می‏شود که بدانیم بلوکیان و خباز در ادوار مختلف در دولت‏های مختلف در مصادر اموری خاص بودند که می‏توانستند نگاهی خاص به حل معضل نداشتن کمربندی کاشمر داشته باشند. امیدواریم بنیادی بتواند در این 44 ماه باقی‏مانده دوران حضورش در بهارستان کاری کارستان برای این مهم انجام دهد. همه می‏دانیم کمربندی به منظور روان‏سازی ترافیک و کاهش خسارات ناشی از تصادفات احداث می‏شود، اما کمربندی کاشمر از درون شهر می گذرد. عبور روزانه صدها خودروی سنگین خطری است که هر روز جلوی چشمان ما رژه می‏روند. امید این خطر جدی گرفته شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر