صنعت گردشگری کاشمر؛ نیازمند ساخت خاطره خوش برای گردشگران

تحلیلی
Typography

در روستای زیارت گرگان در کنار امامزاده قصد پارک کردن ماشینم را داشتم. مامور پارکینگ وقتی پلاک ماشین را دید پرسید؛ کاشمری هستی؟ پاسخم را که شنید به باور خودش بهترین جای پارکینگ را به ما نشان داد و پولی هم نگرفت.

خاطره خوشی از برخورد خدام مزار شهید مدرس داشت. می‏گفت؛« کاشمری‏ها مهمانوازند و برایم محترم هستند». برخورد و باورش برایم جالب بود. یک خادم چند سال قبل از سر معرفت به وی کمکی کرده بود. این کمک برای این بنده خدا آنقدر حلاوت داشت که از پس چند سال هنوز هم مزه مزه‏اش می‏کرد. او بعد از آن سال باز هم به کاشمر سر زده بود و به بسیاری دیدار از کاشمر را توصیه کرده بود.

امروزه گردشگری به عنوان صنعتی فرهنگی و اقتصادی در جوامع مختلف محسوب می‏شود. در این فعالیت گسترده، تجربه سفر همواره مقوله‏ای مورد توجه است، نمی‏توان باور داشت کسی به سفر پرداخته و از آن خاطره‎ای نداشته باشد. معمولاً خاطرات بر گردشگران تأثیرات شگرفی می‏گذارد. آنان از سفرش لذت می‏برند زیرا سفر نیروهای فیزیکی و ذهنیشان را تجدید می‏کند و به آنها تندرستی می‏بخشد. سفرهای گوناگون و تجارب حاصل از آن در شکل‏گیری شخصیت و تحول آنان مؤثر است.انسانها در گردشگری در پی اوقاتی شاد و به یاد ماندنی‏اند. گردشگری با غوطه‏ور کردن گردشگر در تخیلات و رؤیاها، ذهن وی را از هیاهو و اضطراب زندگی هرروزه دور می‏سازد.

افراد در مورد تجارب گردشگری خود تا یک ماه، دو ماه و گاه سال‏ها پس از گذشت آن فکر می‏کنند. از این نظر تجربه گردشگران، نه تنها از یاد نمی‏روند، بلکه با اطلاعات و بازدیدهای بعدی تقویت نیز می‏شوند. اهمیت تجربه به عنوان محصول گردشگری با آنچه آن را اقتصاد تجربه می‏خوانند، هماهنگ است. افراد مکرراً در مورد سفرهایشان داستان می‏گویند، عکس‏هایشان را بازبینی می‏کنند، جلسات گروهی تشکیل می‏دهند و سفرنامه‏ می‏نویسند. رفتار گردشگر قسمتی از یک دادوستد اجتماعی است.گردشگری هم از نظر تولید و هم از نظر مصرف، تجارتی فرد به فرد محسوب می‏شود. سفر به عنوان تجربه‏ای تفریحی به شکل سرگرمی مشابه دیگر اشکال سرگرم کننده مانند سینما، تئاتر و تلویزیون استرضایتمندی گردشگری

در بازار گردشگري انتظارات و احساس رضایت از مقصد گردشگري ممکن است براي تکرار قاطع انتخاب مقصد، به عنوان عامل انگیزشی نسبت به انگیزه به کشف و آموختن در مکان‏هاي جدید قابل توجه باشد. اگر گردشگري از مقصدي ناراضی باشد علاوه بر از دست دادن این فرصت به آن مکان به عنوان یک توریست، از این نارضایتی می‏تواند در آلوده کردن دیگر گردشگران بالقوه نیز موثر باشد. همان طور که در صدر این یادداشت مطالعه فرمودید؛ یک حُسن برخورد و سلوک مثبت یک خادم نقشی ماندگار در ذهن یک هموطن گرگانی ایجاد کرده بود. بر ما شهروندان کاشمر است که در ساخت این قبیل خاطرات اهتمام ورزیم. یک سئوال در این بخش از یادداشت قابل طرح است؛ مسئولان در این حوزه چه نقشی دارند؟

در راستای پاسخ به این سئوال باید متذکر شد؛ در میان صنایع خدماتی، صنعت گردشگري یکی از بخش‏هاي پیشتاز و در حال رشد در سطح بین المللی اسـت. برابر مطالعات محققان عواملی همچون؛ هزینۀ بالاي سفر،  ضعف در سیستم حمل و نقل کشور، کمبود هتل، کمپ و تأسیسات اقامتی، عدم ارائۀ خدمات مناسب در تأسیسات اقامتی، نبود و یا کمبود نیروي انسانی مورد نیاز در بخش گردشگري و مشکل تبلیغات مهمترین موانع در توسعه صنعت گردشگري کل کشور و به تبع آن کاشمر می‏باشد. با عِلم به وجود این موانع باید اذعان کرد در کاشمر گام‏های موثری برای ایجاد رضایتمندی پایدار در ذهن و خاطر گردشگر بر نداشتیم. صراحت این نوشتار را ببخشایید.

به هر میزان که رضایت گردشگر و توقعات و انتظارات هنجارمند گردشگران تأمین شود، به همان میزان جذب گردشگر و توسعه گردشگري محقق میشود. صاحبنظران 33 عنصر مربوط به رضایت گردشگري را به پنج گروه عمده تقسیم می‏کنند. دسترسی(شامل شرایط جاده‏اي)، هزینه‏ها (عوارض و سوخت و یا بلیط، اقامت، غذا ، تفریح و سرگرمی)، جاذبه‏هاي طبیعی،  جاذبه هاي مصنوعی) کافه‏ها، رستوران‏ها، مراکز خرید، سینماها، آثار تاریخی، هنري و مذهبی) و در ردیف پنجم زیرساخت( مسکن، دسترسی به اطلاعات، ارتباطات، جاده، بهداشت وایمنی) مواردی هستند که در میزان رضایتمندی گردشگر نقش دارند. به نظر شما خواننده محترم کمیت و کیفیت این پنج گروه عمده در کاشمر در چه وضعیتی است؟

یادمان باشد؛ نارضایتی زمانی رخ می‏دهد که مشتریان تفاوت معناداري بین انتظارات خود و کیفیت خدماتی که آنها دریافت کرده‏اند را تجربه کنند. کافی است خودمان را به جای گردشگر بگذاریم. کافی است به عنوان گردشگر گشتی در شهر و بقاع متبرکه و جاهای دیدنی شهر و شهرستان بزنیم. کاشمر در بحث گردشگری نیازمند گردشگري پایدار است. این مهم نیاز به رضایت و حفظ بازدید کننده با ارائه خدمات با کیفیت بالا و تجربه‏هاي به یادمانی دارد. برای ایجاد گردشگری پایدار باید ترکیب مختلفی از منافع ذینفعان کلیدي گردشگري را مدنظر قرار داد. در مرحله اول؛ باید مسئولان بر اثرات گردشگری بر جامعه میزبان یعنی شهر و شهرستان کاشمر واقف باشند.

مسئولان راهکارهای کسب رضایت بازدیدکننده  و گردشگر را شناسایی کنند و در همین راستا به ارتقای کمی و کیفی مشارکت عمومی در توسعه گردشگری بپردازند. این کار سخت نیست. می‏توان از شهرستان‏های مشابه کاشمر الگوگیری کرد. می‏توان یک کار مطالعاتی ویژه کاشمر انجام داد و مدلی خاص منطقه تعریف نمود. برخی موارد برای افزایش حضور گردشگر در منطقه بسیار ساده هستند.  حُسن برخورد و رخساری پر از لبخند به تنهایی برای یک گردشگر جذاب است و باعث ایجاد نقشس خوش در ذهن وی می‏شود. او این نقش خوش را در بازگشتش در هر جایی که باشد پخش می‏کند. کافی است مسئولان سری به جای جای شهر و شهرستان بزنند و از منظر یک گردشگر به مسایل توجه کنند.

آنگاه متوجه می‏شوند برای افزایش رضایتمندی گردشگران باید به فکر افزایش میزان روشنایی بقاع متبرکه و اطراف آن باشند. حفاطت خوب و مدیریت منابع گردشگري باعث افزایش تجارب بازدیدکنندگان از منابع گردشگري و به حداکثر رساندن بازده اقتصادي، اجتماعی و زیست محیطی می‏شود. این مهم کار سختی نیست. روزگاری شهرمان دارای کارگروه زیارت بود. فرماندار قبلی کاشمر دارای دیدگاه‏های مثبتی در باره گردشگری مذهبی و عنصر زیارت در کاشمر است وی اینک در استانداری سکاندار همین بحث زیارت است.  می‏توان از وی برای این مقوله کمک گرفت. یادمان باشد که مدیر کل اداره حفظ محیط زیست استان هم کاشمری است. از وی هم می‏توان یاری گرفت.

گردشگر به دنبال تنوع در محصولات و خدمات براي پاسخگویی به خواسته‏هاي مختلف  خود است. افزایش مشارکت شهروندان، به خصوص کارآفرینان کوچک در این راستا قابل تامل است. بقاع متبرکه کاشمر و جاهای دیدنی شهرستان نیازمند سوغاتسرا هستند. در توسعه خدمات و محصولات گردشگري در کاشمر ضروری است. شناسایی و فراهم آوردن زیرساخت‏ها و امکانات در نزددیکی جاذبه هاي گردشگري برای رشد صنعت گردشگری و به تبع آن افزایش خاطرات گردشگران و تبدیل کردن آنان به مبلغانی وفادار یک نیاز است. ارائه و بهبود امکانات ارتباطی بین شهر و جاذبه‏هاي گردشگري شهرستان نباید مورد غفلت واقع شود.

کاش برخی از مدیران غیر بومی شهرستان در کنار مسئولان بومی شهرستان کمی تا قسمتی کاشمر شناس شوند. در این حالت می‏توان امیدوار بود که بر حسب شناختشان از شهر در پی شکوفایی صنعت گردشگری منطقه هستند. باید ایمنی و رفاه گردشگران را بیش از پیش جدی گرفته شود. در کنار این همه گردشگری کاشمر نیازمند تبلیغات است. کاش روزی شاهد برگزاری جشنواره آشنایی موسسات و شرکت‏های گردشگری استان و کشور با توانمندی‏های گردشگری کاشمر باشیم. کاش روزی شاهد قرار گرفتن کاشمر در مسیر گردشگری اهالی استان و نقاط مختلف کشور باشیم. کاش گردشگرانی که از دیارمان عبور می‏کنند به لطف مشارکت اهالی و همت مسئولان انبانی از خاطرات خوش را با خود برای دیگران به سوغات ببرند.آمین.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.