حکایت « اندر حسرت فهم درست» در اقلیم هفتم

اخبار ترشیز
Typography

«وی» در حال اندیشیدن به مفهوم شناخت و فهم درست و ظاهربینی و عدم درک عمیق قضایا بود. این که برخی افراد در اقلیم هفتم آنچه را می خواهند می بینند و چشم خود را بر آنچه واضح و مبرهن در حال اتفاق افتادن است می بندند برای «وی» جالب بود.

با خود فکر کرد باید درک وکارکرد مغز برخی از افراد را بررسی کرد ممکن است دچار آسیب مغزی شده باشند که تا به حال ناشناخته مانده است.

«وی» همان طور در حال اندیشیدن بود که به خاطر آورد:در جریده ای افرادی که خود را خیلی مصلح و رشد یافته و منطقی می دانند و دم از آگاهی و دانش و گفتمان عقلانی می زنند، نوشته اند« یک مسئول سابق با آسمان و ریسمان به هم بافتن قصد داشته یواشکی و شبانه ساخت و سازی بس عجیب و غریب در اقلیم هفتم انجام دهد.» و این افراد با یک حرکت مصلحانه اجازه تخطی به این مسئول سابق نداده اند.

جریده مذکور این مطلب را چنان اسرار آمیز نوشته بود ، که گویا در اقلیم هفتم هیچ تخلفی در ساخت و ساز صورت نپذیرفته ، هیچ کس برای ساخت و ساز چک سفید امضا نداده ، هیچ گاه کمیسیون ماده صد تشکیل نشده و هیچ بلواری به خاطر وجود یک ساختمان تغییر جهت نداده است. اگر این طور است باید بر «شم کارآگاهی» این جریده نویسان افرین گفت.

«وی » همزمان با این افکار نگاهی  بر این «مسئول سابق » افکند و پرسید این افکار کی در ذهنت شکل گرفته که لازم شده این پاکدستان و مصلحان به موضوع ورود پیدا کنند. مسئول سابق چنین باب سخن آغاز کرد: «برخی جراید چندی است به بلدیه نامه در اقلیم هفتم تبدیل شده اند و نانشان حسابی در روغن است و از این طریق منفعت ها می برند پس هر جا احساس نمایند احتمال می رود در جایی کاستی در منفعتشان پدید آید از چسباندن انگ های مختلف به شهروندان ابایی ندارند . اندیشیدن به منافع چشم این افراد را بر روی حقایق بسته است. بیهوده نیست که مولانا از دست این افراد شاکی است و می فرماید : مردم اندر حسرت فهم درست »

«وی»  با خود گفت شاید قدرت در این افراد که بحمدا... هنوز با زن نشسته نشده اند باعث ایجاد مالیخولیا شده است همانطور که محققان دریافته اند  قدرت بیشتر موجب می‌شود افراد در میزان مهارت‌ها و قابلیت‌های خود دچار تخمین اشتباه شوند! یعنی خود را ماهرتر و قابل‌تر از واقعیت تصور کنند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.