مسئول بی لیاقت آش کشک خاله نیست

اخبار ترشیز
Typography

سیدعلیرضا نبوی ثالث 

القصه مثل اوسنه یه، کار و بار ما/یک بوم و دو هوا نه، هواهایه خان داداش       عماد خراسانی
لازمه ي داشتن يک محيط اجتماعي سالم، بستگي به نحوه ي اجراي قانون و توجه به عدالت دارد، بهترين ابزار براي اداره يک شهر قانون است،

انديشه ي قانون خواهي ، لزوم حاکميت قانون از دوران جنبش مشروطيت يکي از مهمترين خواسته هاي اهل قلم و سياست در عرصه اجتماعي بوده است.
بنا به اعتقاد رييس دادگستري در جلسه معارفه‌ي بيستمين فرماندار:« پيش زمينه‌ي خدمت رساني به مردم حرکت بر محور قانون و فصل الخطاب بودن قانون است.» بسم ا...، لطفا در چارچوب قانون نگارنده را راهنمايي کنيد.
چنانچه هر مسئولي در هر شهر در نظام جمهوري اسلامي که بايد منادي عدل و داد باشد از مسير عدالت و اجراي قانون خارج شد. وظيفه شهروندان براي ابراز نارضايتي خويش از برنامه ها و سياست هاي غيرعادلانه ي اين مسئول به چه نحوي بايد باشد؟ اگر گوش شنوايي براي دادخواهي پيدا نشد و مسئولان ذيربط، براي رسيدگي به مشکلات شهروندان، به خاطر برخي ملاحظات و مسايل جانبي، مايل نبودند بدون تبعيض به درستي ، قانون را اجرا کنند تکليف چيست؟
کاشمر شهري سياست زده است،بيشتر اتفاقات ناگواري که تاکنون در اين شهر، از بدو پيروزي انقلاب رخ داده است ، سرنخ آن در دست يک گروه اندک و مرموز و زياده خواهي است که روحيه اي تنگ نظرانه دارد و براي دست يابي به قدرت شگردهاي خاص خودش را دارد، اخيرا برخي از سردمداران بازنشسته اين گروه دوباره به صحنه آمده اند، اين گروه اتاق فکر پيچيده اي دارد و قادر است به خوبي از احساسات نسل جوان براي پيشبرد مقاصدش استفاده کند، سابقه دارد که براي زير پا گذاشتن قانون و گل آلود کردن آب و راه انداختن جنگ رواني و ايجاد قيل و قال هاي مصنوعي و بر پا کردن گرد و غبارهاي ساختگي ، شيشه شکستن ها و پخش شب نامه‌ها به راحتي فضا را متشنج جلوه داده است همچنين قادر است با اتهام زني هاي ناجوانمردانه خيلي راحت با آبروي افراد از هر طبقه و طايفه اي بازي کند. روزگاري بهترين و مردمي ترين عالم اين شهر را با همين جوسازي ها مجبور به مهاجرت کردند.
در حال حاضرمعضلات شهر ما از دو صورت خارج نيست يا نتيجه عملکرد يک باند حرفه اي است يا نتيجه قدرت خودمدارانه يک فرد است که در مهم ترين مرکز تصميم‌گيري شهر همه کاره است. شايسته است دستگاه هاي امنيتي پس از بررسي همه جانبه، اطلاعات لازم را در اختيار متوليان امر قرار دهند تا اگر قانون شکني ها توسط يک باند حرفه اي صورت مي گيرد ، مسئولان استاني اجازه ندهند يک عده به صورت باندي به مردم شهر جفا کنند و مردم مستاصل و نااميد ، از اين که به چه کسي شکايت کنند عاجز باشند ، و اگر برخي از مشکلات ، ناشي از تحميل اراده‌ي يک عامل آنومي زا است ، که با ايجاد ارتباطات صميمانه و خدمات خاص به بزرگان شهر و نمک گير کردن آن ها در حاشیه امن قرار می گیرد و حقوق مردم را در زمان پاسخگويي رعایت نمی کند ، به قانون تمکين لازم را ندارد ، مبادرت به اقداماتی خلاف عرف جامعه ، از قبيل مسدود نمودن يک ميلان خلاف طرح تفضيلي بدون داشتن راي کميسيون ماده 5 به نفع يک طبقه خاص يا استخدام فرزندان و دامادان برخي بزرگان شهر خلاف ضوابط قانوني انجام مي دهد برخورد قانوني صورت گيرد. چه بسا اين بزرگواران هنگامي که از چنين امتيازاتي برخوردار مي گردند ، متوجه نيستند که وي آن ها را وارد يک بازي مي کند که بعدها مجبورند هميشه به نحوي ناخواسته پشتيبان وي باشند و يا حداقل در برابر قانون شکني هاي وي روزه سکوت بگيرند.

احتمال این که غيرعلني کردن جلسات شوراي شهر و محدود کردن تبادل اطلاعات آزاد نشريات محلي خلاف ماده 3 و 4 قانون مطبوعات با هدف حمایت از یک باند و یک فرد صورت گرفته باشد بعید نیست ، برقراري آرامش در شهر خيلي ساده است و آن اجراي قانون بدون تبعيض است ، پذيرفته نيست که در يک زمان وقتي مسئولان درگير تخريب ويلاهاي متخلفين هستند در يک سمت ديگر شهر یک نورچشمی دور از چشم مسئولان بيش از پنج هزار متر زمين زراعي را با بلندترين ارتفاع بدون داشتن مجوز ديوارکشي کند، و مشابه آن در 5 کيلومتري شهر حاشيه مسير کاشمر خليل آباد چنين اقدام مشابهي صورت گيرد براي نمونه همين دو مورد کافي است. اسناد و استدلال براي قانون شکني ها بسيار است، راه بازگشت آرامش به شهر پرهيز از تبعيض و حق کشي و حذف افراد نالايق است. اين يک قاعده ي شناخته شده و يک اصل پذيرفته شده است که هرگاه مردم با مشکلات پي در پي روبرو شوند و در همان حال شاهد بي توجهي مسئولان در مقابله با آن مشکلات باشند به طور طبيعي دو برداشت در ذهن و انديشه ي آنان شکل مي گيرد، اول آن که مسئولان و دست اندرکاران نمي توانند با مشکلات مقابله کنند و دوم اين که نمي خواهند مشکلات را از سر راه بردارند و در هر دو حالت نتيجه يکسان است و آن اين که مسئولان و دست اندر کاران موجود بايد کنار گذارده شوند، مسئول بي لياقت آش کشک خاله نيست که وظايفش را وفق مقررات و قانون انجام ندهد و همچنان در مصدر کار باقي ماند.

مجموع رتبه (1)

5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.