با ایستادن در مقابل فرصت‌طلبان، از مدیریت شهری مطالبه شفافیت می‌کنیم

اخبار ترشیز
Typography

رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر این‌که همواره به شخصیت حقوقی شهردار با این شیوه مدیریتی معترض هستم گفت: به قولی که به مردم داده‌ایم وفادار خواهیم بود و با ایستادن در برابر فرصت‌طلبان و رانت خواهان از مدیریت شهری شفافیت را مطالبه می‌کنیم.

 پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر پس از انتخاب هیئت‌رئیسه جدید در حالی برگزار شد که سه عضو اصلاح‌طلب که پیش‌ازاین در جایگاه هیئت‌رئیسه سال اول فعالیت شورا قرار داشتند تلاش کردند با موضع‌گیری در خصوص صحبت‌ها و نامه‌ی اخیری که رئیس شورا برای عدم سکونت شهردار نوشته بود جلسه را به تنش بکشند.

حسن اعمی بنده قرائی در نخستین جلسه‌اش در کسوت رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر در ابتدای جلسه با قدردانی از زحمات و تلاش‌های اعضای شورای اسلامی شهر در ادوار گذشته، شهرداران و کارکنان خدوم و زحمتکش شهرداری به‌عنوان نطق پیش از دستور اظهار داشت: قطع به‌یقین یادآوری زحمات گذشتگان و تمام کسانی که سنگ سنگ و خشت خشت این شهر را بنا نهادند تا امروز در کنار هم  بنشینیم و ادامه‌دهندگان مسیر توسعه شهر باشیم بر همه ما لازم و ضروری است.

وی با تأکید بر این‌که همه راه‌یافتگان به شورای اسلامی شهر دارای دیدگاه‌های سیاسی متفاوت هستند و در قالب فهرست‌های مختلف پا به عرصه خدمت به مردم و تلاش برای توسعه، عمرانی و آبادانی شهر گذاشته‌اند یادآور شد: بایستی تمام دیدگاه‌های سیاسی، اجتماعی، عمرانی، اقتصادی و توسعه‌ای در یک مورد فصل مشترک داشته باشند ازاین‌رو ضرورت دارد توسعه موزون، پایدار و هدفمند بر اساس شاخص‌ها ، پتانسیل‌ها و نقاط قوت شهر، در سایه نظارت شورایی و همچنین توزیع درآمدهای شهری بر اساس اولویت‌ها و نیازمندی‌ها و مهم‌تر از آن مبارزه قاطع ، روشن و مستمر با یک‌جانبه‌گرایی دیدگاه‌های متکبرانه  که موجبات فساد، رانت‌خواری و میل اموال عمومی را فراهم می‌نماید اشتراک نظر داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر بابیان این‌که با دیدگاه اصلاح‌طلبی پا به عرصه انتخابات شورای شهر گذاشتم و همواره بر مشی خود ثابت‌قدم و استوار بوده و خواهم بود افزود: همواره در این مسیر اصلاح‌طلبی را مترادف با اصلاح مطالبه گری، دین‌داری، شفافیت در عرصه‌های اجرایی وزندگی می‌دانم و هرگز این تفکر و اندیشه را در پای قدرت‌طلبی، باندبازی، چشم‌پوشی بر فساد و تضییع حقوق عامه ذبح نخواهم کرد و در این راستا تلاش خواهم کرد در برابر هر دیدگاهی که کمر به نابودی فساد ، رانت‌خواری، زیاده‌خواهی بایستد سر تعظیم فرود آورده و آنچه در توان دارم در حوزه مدیریتی خود در راستای احقاق حقوق عامه مردم انجام دهم.

وی با اشاره به این‌که پس از اعتماد عمومی مردم، همواره متهم به تغییر رویه و قرار گرفتن در جناح مقابل اصلاح‌طلبان شدم ابراز داشت: آیا حرکت برمدار قانون، رعایت آیین‌نامه‌های مالی شهرداری، اخذ مجوزات لازم در فرآیند امور شهرداری، به‌کارگیری نیروهای شهرداری طبق ضوابط قانونی، جلوگیری از حیف‌ومیل اموال عمومی، در نظر گرفتن صرفه و صالح شهرداری، فراهم نمودن زمینه مشارکت و فعالیت تمام پیمانکاران بومی با شفافیت در فرآیند برگزاری مناقصه‌ها و مزایده‌ها ، انجام امور عمرانی همراه با لایحه کارشناسی، ارائه طرح توجیهی و انجام آزمایشات مصالح اجرایی و عمرانی، زدودن فساد و رانت‌خواری از شهر، شورا و شهرداری ، اعمال فرآیند قانونی در تفکیک افراز صدور پروانه به‌صورت یکسان برای تمام شهروندان، جلوگیری از تبعیض در این خصوص و حرکت برمدار اخلاق و انصاف تنها جز شهرداری شیشه‌ای موضوع دیگری نیست.

اعمی با تأکید بر این‌که هیچ جریانی در کشور خود را مترادف، همسو و هم مسیر با تکبر، خودخواهی، نفاق و عدم تمکین به قانون نمی‌داند گفت: این‌که امروز مخالفتم را با شیوه مدیریتی یک فرد را مترادف و بریدن از اصلاحات جلوه می‌دهند این‌گونه نیست چراکه باگذشت یک سال از فعالیت شورای پنجم سعی مجموعه شورا بر این بوده که افعال و اعمال شهرداری منطبق بر قانون باشد تا لطمه‌ای به حقوق عمومی شهروندان وارد نشود.

وی بابیان این‌که بر اساس اعتقادی که به مطالبه گری دارم ناگزیر از سؤال و متعاقب آن استیضاح شهردار شدم اظهار داشت: همواره به شخصیت حقوقی شهردار با این شیوه مدیریتی معترض هستم و خواهم بود و از همه شهروندان و دستگاه‌های اجرایی تقاضا دارم به این سؤال من پاسخ دهند اول اینکه آیا وقتی شهردار مورد سؤال قرار می‌گیرد به‌جای این‌که پاسخ دهند باید سؤال کنند ؟ آیا شورا باید تهدید شود ؟ آیا باید از اعضای شورا شکایت شود؟ چرا تا زمانی که از وی سؤال نکرده بودم فرد خوب و همراهی بودم اما به‌محض سؤال اصولگرا شدم؟!

رئیس شورای شهر کاشمر با تأکید بر این‌که در کسوت ناظر بر عملکرد شهرداری مصمم به دریافت پاسخ سؤالات اعضای شورای شهر از سوی مدیریت شهری هستیم یادآور شد: از این تاریخ علاوه بر رفع و فتق امور شهرداری از سوی شهردار فعلی یا هر فرد دیگری در این مقام قطعاً مطالبه شفافیت خواهیم داشت و در این راستا به سوگندی که بر زبان آورده‌ایم و به قولی که به مردم داده‌ایم وفادار خواهیم بود اگرچه می‌دانیم در این مسیر فرصت‌طلبان، رانت‌خواران و تمام آن‌هایی که به نحوی از این مسیر به نوایی رسیدند مانع خواهند شد.

اعمی در پاسخ به اظهارات سه عضو اصلاح‌طلب که پیش‌ازاین هیئت‌رئیسه شورا را بر عهده داشتند و در نخستین جلسه‌ای که از رسیدن به این جایگاه بازمانده بودند و بارها با قطع صبحت های رئیس شورا  نوشتن نامه به شهردار در خصوص عدم سکونتش در شهر را توهین‌آمیز دانستند متذکر شد: قطعاً اگر شهردار برمدار قانون فعالیت کند مشکلی وجود نخواهد داشت.

رئیس شورای شهر کاشمر تأکید کرد: من وظایف خودم را می‌دانم و مطمئن باشید کاری که انجام دادم قانونی است.

در این جلسه محمد خباززاده، یعقوب گل محمدی و محمد صادقی که پیش از عهده دار مسئولیت‌های هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر کاشمر در سال اول فعالیت شورای پنجم بودند و با انجام انتخابات هیئت‌رئیسه برای سال دوم فعالیت از حضور در این مناسب بازماندند در جلسه گذشته شورا حاضر نشدند تا جلسه شورا به دلیل به رسمیت نرسیدن حدنصاب برگزار نشود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.