ترک جلسات شوراي شهر مصداق اخلال گري است

اخبار ترشیز
Typography

سید علیرضا نبوی ثالث 

فکر نکنيد با رفتن شما و اين که جلسه از اکثريت بيفتد، قانون فکر ديگري نکرده است. «حجت الاسلام طباطبايي  امام جمعه کاشمر»

يک ضرب المثل چيني مي گويد : وقتي بادهاي تغيير مي وزند ، بعضي ها ديوار مي سازند ، بعضي ها آسياب بادي !

مهم ترين عامل ناکارآمدي هر شورايي سياسي کاري است ، سياسي کاران به درد شورا نمي خورند ، مردم در انتخابات دوره ي  آينده ي شوراهاي اسلامي بايد حواسشان باشد ، به کساني راي دهند که سيطره ي شهرداري تابع آمد و شدهاي سياسي آن افراد نباشد ، کاش شرايطي فراهم گردد تا در دور آينده ، مردم به کساني راي دهند که استقلال راي داشته باشند و هيچ گروهي نتواند به خاطر اغراض سياسي و باندي اش آنان را  بازيچه ي دست خويش قرار دهد. مهم ترين اصل در خدمت گزاري صادقانه به مردم ، پرهيز از تمايلات جناحي و حزبي است ، حتي اگر برخي افراد در قالب ليست يک حزب و جناح در جايگاه عضو شورا قرار گرفته باشند  .

چه خوب است هفت عضو شوراي شهر کاشمر   ... ... قدر مسئوليتي را  که به وسيله ي مردم به آن ها محول شده است ، بدانند و فارغ از سياست زدگي در رفع مشکلات کوشا باشند تا از يک طرف به مردم نشان دهند که شايسته ي اين جايگاه و اعتمادي که مردم به آن ها نموده اند هستند و از طرف ديگر به خاطر اتخاذ تصميمات غلط ، حيف کردن ، کار نکردن ، فرصت سوزي  و استفاده نکردن از خرد جمعي در پايان دوران مسئوليت ، شرمنده ي مردم نباشند .

گاهي مشاهده مي شود رفتارهايي از جانب منتخبين مردم سر مي زند که نشان مي دهد عاملان آن به هيچ وجه قادر نيستند در حد و قواره ي جايگاهي که قرار گرفته اند ظاهر شوند و رمز موفقيت شان در انتخابات فقط به خاطر درج نامشان در يک ليست انحصاري بوده است ، عملکردشان هم فقط بر مدار سياست هاي محتوايي و رويکرد تنظيم کنندگان ليست منطبق است که به خاطر اعمال سياست هاي غلطشان به شدت باعث تنزل جايگاه شوراي شهر در افکار عمومي گشته اند.

متاسفانه به خاطر وجود يک عامل آنومي زا در اداره ي امور شهر ، شوراي دوره ي پنجم از همان آغاز کار در  جلسه ي اول مراسم تحليف در شهريور سال گذشته دچار يک سري کشمکش هاي بي حاصل شده است و اين اختلافات  همچنان ادامه دارد . عامل آنومي زايي که نه مقبوليت دارد و نه مشروعيت.

سال گذشته انتخاب رئيس شورا و شهردار پس از ترک جلسه 3 عضو اقليت و از رسميت افتادن جلسه با 4 راي صورت گرفت ، آن زمان راي مشروط 6 ماهه ي يکي از اعضاي اصلاح طلب ليست آشناي شهر که در زمان فعاليت هاي انتخاباتي اش قول تعويض شهردار را به مردم داده بود . باعث شد شهردار با همان حرف و حديث هايي که اتفاق افتاد در پست خود باقي بماند . پيمان شکني بخشي از اصلاح طلبان پس از گذشت 6 ماه و افزايش اختلافات درون گروهي و سماجت اين عضو شورا باعث جا به جايي اقليت و اکثريت در انتخابات هيئت رييسه جديد درپنجاه و سومين جلسه  شورا گرديد .

اکثريت شورا در حال حاضر 2 عضو اصلاح طلب و 2 عضو اصولگرا دارد و اقليت شورا هر سه عضو اصلاح طلب هستند . اگر چه اين روزها مردم از عملکرد هر دو جريان دلسرد و ناراضي هستند و بيشتر مي توان رقابت ها و اختلافات را در جدال حق و باطل خلاصه کرد اما با عوض شدن جاي اقليت و اکثريت ، مردم شاهد همان اقداماتي هستند که به زعم اصلاح طلبان وقتي 4 نفر بودند ، در اوج قدرت ، ترک جلسات شورا را مصداق اخلال گري   و دهن کجي به اجراي قانون شوراها تلقي مي کردند .

يادم هست ، سال گذشته وقتي اقليت قبلي جلسه را ترک مي کردند يکي از نشريات محلي از قول يکي از اعضاي شورا که اخيرا به تنهايي ، با ترک جلسه ،پنجاه و نهمين جلسه‌ي شورا را از رسميت انداخت، نوشت که : « اقدامات شما مصداق اخلال گري است، محمد صادقي عضو اصلاح طلب شوراي شهر، با بيان اين که زماني اين اقدامات شما صحيح است که هدفتان ايجاد اخلال در جلسه نباشد، اظهار کرد:« اگر قرار باشد آبستراکسيون پيش بيايد و بخواهيد مدام جلسات را بر هم بزنيد، دقيقا مصداق اخلال در جلسه مي شود، وي با تاکيد بر اين که بر اساس قانون بايد راي گيري انجام شود و صورت جلسه شود افزود: اگر ما امتيازهايي را که اصولگرايان مطالبه کردند بدهيم تا پايان 4 سال بايد اين مشکل را داشته باشيم .»

اين روزها غيبت هاي مکرر و مداوم و يا ترک جلسات اقليت جديد در جلسات 54 - 56 - 59 شورا مي تواند با هدف ناتوان نشان دادن مديريت فعلي در افکار عمومي انجام گيرد در حالي که دوران هر نوع عوام فريبي با اين شگردها گذشته و  به خاطر اطلاع رساني لازم به صورت شفاف در عرصه‌ي رسانه و فضاي مجازي اين نوع اقدامات کاربردي ندارد .

يادمان نرود تفرقه بين اصلاح طلبان و اصولگرايان ، چه به صورت درون گروهي و يا به صورت کلي به هيچ وجه به نفع شهر کاشمر نيست ، وصولگرايان را از بدنه ي اصولگرايان جدا کنيد ، براي فرصت طلبان و رانت خواران هم در بدنه ي اصلاحات، حسابي جداگانه باز کنيد ، فارغ از اين دو اصولگرايان و اصلاح طلبان مي توانند بر اساس اعتقادات مشترک ، براي تامين منافع شهرستان دست به دست هم داده و گره گشاي مشکلات مردم باشند

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.