یک کنکاش و چند پیشنهاد برای نماینده جوان ترشیز

اخبار ترشیز
Typography

حمیدرضا بی تقصیر 

کمتر کسی توقع داشت که روز بعد از انتخابات مجلس یازدهم، شهرداری برای تبریک به منتخب مردم در جایی از شهر بَنر و پارچه تبریک نصب کند. شهرستان بسان خطه ترشیز در اختیار جریان اصلاحات بود و  یحتمل چپ ‏ها منتخب مردم را یک اصولگرای دو آتشه می‏ دانستند.

جواد نیک ‏بین از اسفند 1398 تاکنون اصرار دارد که فریاد بزند بر پیمانی که بسته هست، پایبند است. از منظر او، وی نماینده همه مردم ترشیز عزیز در بهارستان است. برای همین برای وی مهم نبود که از شهرداری یا جایی دیگر در سطح شهر تبریکی به وی دیده بشود.

او در سفر استاندار در بهمن سال گذشته نشان داد که به توسعه و پیشرفت همه جانبه شهرستان‏های کاشمر بی‏توجه به حُب و بُغض‏های سیاسی می‏اندیشد. برای همین حمایت وی از اختصاص اعتبارات مختلف به طرح ‏های شهرداری برای برخی از سیاسیون دیارمان عجیب بود. بر خلاف برخی از نمایندگان ادوار که بعد از انتخاب به سونامی جابجایی می ‏اندیشند، شاهدیم که این موضوع را وجه همت خود نساخته است. نیک‏ بین خود را در کسوت یک جوان انقلابی مومن، مقلد مقام معظم رهبری می‏ داند.

بر این اساس به شایسته‏ سالاری معتقد است. برای دوست دارانش دقت نظر او در اجرای فرامین و راهبردهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مثال ‏زدنی است.  به زعم برخی اظهار نظر او در یک مصاحبه در باره انتخابات شوراها و موضوع مدیریت شهری، نکته عجیبی است. نیک ‏بین به زعم نگارنده یک باور دارد، نباید مسایل مختلف را با هم قاطی کرد. به زبان ساده وی هر چیزی را در جای خود می‏داند و از حُب و بُغض مرسوم در ادوار گذشته بیزار است. از این منظر اظهار نظری کرده است که در نوع خود قابل تامل و توجه است.

هر چه بود بعد از سفر استاندار و دفاع نیک‏ بین از پروژه ‏های شهری و بعد از انتخابات و آن اظهار نظر، شاهد عرض تبریک مدیریت شهری به ایشان بابت انتخابشان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان بودیم. حتی بَنری برای عرض تشکر از بودجه اختصاص یافته از سوی دولت را شاهد بودیم. این بَنر حاوی تصاویر دکتر نوبخت و نیک‏ بین و شهردار در ابتدای خیابان خرمشهر در جوار دبیرستان امام (ره) بود. به شخصه تعامل مثبت نیک ‏بین را با عناصر چپ و اصلاح‏طلب کاشمر را به فال نیک می‏ گیرم.

نیک ‏بین از بدو انتخاب نشان داد که تفاوت ‏ها و اشتراکاتی با سایر نمایندگان دیار ترشیز در ادوار مختلف دارد. بسان حسن زاده و شادروان عربی یک روحانی دارای ارتباطات گسترده با آحاد مردم و اقشار مختلف است. چونان بلوکیان تعاملات فراوانی با ارکان مدیریتی استان و کشور دارد. همچون خباز سخنور است و حافظه خوبی دارد. بسان اسماعیل‏ نیا دارای روحیه آکادمیک می ‏باشد و اهل طرح و برنامه است. مانند بنیادی دغدغه حوزه سلامت را دارد. شاید مهمترین تفاوت او با شش نماینده دیگر کاشمر در چهار دهه گذشته، بی‏ تعارف بودن وی باشد.

شاید برای همین است که دقت دارد تا کسی از وی سهم‏ خواهی نکند. حساسیت بالای وی به این مسئله برای خیلی‏ ها در این مدت به اثبات رسیده است. به شخصه از افرادی بودم که به ایشان برای دعوت کمیسیون فرهنگی به کاشمر انتقاد کردم. بی ‏تعارف اشاره کرده بود که این سفر یک فرصت برای منطقه بوده است و نباید این فرصت از کف می ‏رفت. برای او مهم نبود که می‏ توان وزیر صمت دولت بعدی را به کاشمر بیاورد و کارخانه‏ای افتتاح کند و وزیر را در ترشیز دوری بدهد و چند جا را نشانش بدهد و اعتبار بگیرد.

در ادوار قبل موارد مشابه کمتر دیده شده است. همه چیز به زعم برخی در ادوار گذشته باید به نفع نماینده رقم بخورد. باید به نفع جناح نماینده رقم بخورد. حالا نماینده میلی به این مهم ندارد. نیک‏بین خود را نوعاً فراجناحی می‏داند. بهتر است بگوییم خودش را ولایی می‏داند. چیزی شبیه سید ابراهیم رئیسی است. این چند نکته را اگر ندانیم رفتار نیک‏بین را عجیب خواهیم دانست. نیک‏بین با تسلطی که بر فن خطابه دارد از جمله نمایندگان سخنور مجلس محسوب می‏شود. جسارت و شجاعت وی برای بسیاری جالب است.

انتخاب وی به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان بضاعت خوبی برای مطرح شدن بیش از پیش دغدغه‏های خطه زرخیز ترشیز عزیز در رده استانی و ملی است. توانایی وی در جلب نظر اعضای کمیسیون فرهنگی برای حضور در کاشمر و توجه ویژه به مزار آقای شهید ستودنی است. تاکنون سابقه نداشته که یک کمیسیون مجلس در کاشمر تشکیل جلسه بدهند و با اکثریت آراء مصوباتی داشته باشند. شاید نیک‏بین بیشتر از سایر نمایندگان ادوار اعتقاد داشته باشد که مزار شهید مدرس توانایی تبدیل شدن به یک محور توسعه برای پیشرفت منطقه را داراست.

از همین منظر باید به ارتباطات خوب او با آستانقدس رضوی اشارت کرد . یادمان باشد در خطه ترشیز شهری چون انابد موقوفه ثامن الحجج (ع) است. می‏توان آستانقدس رضوی را دعوت و تشویق به سرمایه‏گذاری بیشتر و هدفمندتر در کاشمر کرد. به عنوان مثال می‏توان این نهاد بزرگ و تاثیرگذار را دعوت به حضور در عرصه راه منطقه کرد. حداقل در بالندگی و پویایی انابد و پیرامون آن می‏توان از این نهاد و امکاناتش بهره برد. نیک‏بین تعامل خوبی با ارکان مدیریتی استان دارد.

به شخصه شاهد تماس استاندار با وی در بهمن سال گذشته برای بحث بودجه استان بودم. این تماس منجر به حضور استاندار در هفتم بهمن سال گذشته در منطقه و تخصیص انواع اعتبارات به کهن دیار ترشیز شد. توجه وی به نیروهای جوان و بهره‏مندی از تجربیات پیشکسوتان هم قابل تأمل است. تعدد نشست‏های متعدد وی با جوانان از یک‏سو و صاحبان تجربه گواه این مهم است. نیک‏بین اهل بازدید سرزده است. این موضوع چه بسا باعث آزردگی برخی از مدیران هم بشود.

در هر حال در این دوره گرانی و کرونا و بازی‏های ریز و درشت سیاسی خطه سیاست‏زده ترشیز، رفتار و کردار نماینده قابل تأمل بوده است. به ایشان چند پیشنهاد ارائه می‏گردد. یکی از نقدهای وارد بر نمایندگان ادوار ترشیز کم توجهی به عنصر تحقیق و پژوهش برای بالندگی و پویایی بیشتر منطقه بود. کاش نمایندگان دیارمان یک مرکز مطالعاتی، یک اندیشکده و یا حداقل یک کارگروه پژوهشی با بهره‏گیری از بضاعت علمی منطقه برای پیشرفت ترشیز ایجاد می‏کردند.

حداقل حُسن این مرکز ارائه انواع طرح‏ها و ایده‏ها با پشتوانه مطالعاتی برای نماینده و ارکان مدیریتی شهرستان است. در همین سفر کمیسیون فرهنگی که در نوع خود با این کمیت و کیفیت، در تاریخ ترشیز بی‏نظیر است، بر فرض بودن یک اندیشکده می‏شد کلی طرح و ایده را مطرح کرد. همین کار را می‏توان از هم اینک برای دهم آذر و روز مجلس انجام داد. یقین در آن روز نظرها معطوف مزار شهید مدرس است و اگر کرونا کمرنگ شده باشد چه بسا مسئولانی هم به این دیار بیایند.  جالب خواهد بود برای هر یک طرح و ایده‏ای برای منطقه ارائه شود.

یقین وزیران دولت سید ابراهیم رئیسی و مدیران کل وزارتی و استانی به کاشمر در دوران نیک‏بین به منطقه سفر خواهند کردف پیشنهاد می‏شود در یک حرکت انقلابی برای هر سفر تدارکاتی در عرصه ارائه طرح و ایده و حل مشکل انجام بشود. نگارنده بارها بر آمایش سرزمین ترشیز به طور کلی و هر شهرستان به طور اختصاصی تاکید کرده و چندین یادداشت در این باره در 14 سال گذشته منتشر کرده است، کاش این آمایش در حوزه‏های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی امنیتی به فرجام برسد.

در این صورت می‏توان بانک‏های اطلاعاتی متعددی را در باره مشکلات و موانع و تهدیدهای منطقه  و راه‏حل‏های بومی و استانی و ملی ایجاد کرد که هر یک کمک دست نماینده و ارکان مدیریتی خواهند بود.  بایسته است توان مراکز آموزش عالی و جاهای مختلف و افراد محقق جدی گرفته شود. یک طنز که در این مدت مشهود بود استناد نماینده و فرماندار به این مهم بود که کاشمر دومی شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور است. همین گزاره کافی است که جای خالی یک اندیشکده و مرکز مطالعاتی عیانتر از همیشه بشود.

آقای نماینده، آقای فرماندار و سایر مدیران شهرستان شهر اول زیارتی استان مشهد است قبول، چرا برای انتخاب شهر زیارتی دوم گوشه چشمی به طرقبه و نیشابور و سبزوار ندارید؟ بر اساس چه مطالعاتی این ادعا در هشت سال اخیر به کرات تکرار می‏شود؟ مستند به چه مدارکی این مدعا مطرح شده است؟ جالب آن که از حضور سه و نیم میلیون زائر در سال هم یاد می‏شود. ای کاش یک پایش آماری در حوزه‏های مختلف توسعه و پیشرفت کاشمر و ترشیز ایجاد بشود.

روی چه حساب نباید بعد از مشهد و قم و شیراز شهرهای چون شهر ری، آستانه اشرفیه، شوش دانیال، مشهد اردهال و چند شهر زیارتی دیگر را چهارمین شهر زیارتی کشور بدانیم؟ دفتر نمایندگی میراث فرهنگی شهرستانمان کاشمر را شهر زیارت و سیاحت می‏داند و به رتبه بندی فوق توجهی ندارد. غرض آن که باید در کنار آمایش و ایجاد بانک اطلاعاتی به پایش آماری هم توجه بشود. این موارد باشد می‏توان اسناد فرادستی و اسناد توسعه شهرستان‏های ترشیز را بازنویسی و به روز کرد.

یقین سند توسعه کاشمر با جدا شدن شهرستان کوهسرخ نیازمند نوشتن مجدد است. کوهسرخ هم نیازمند سند توسعه اختصاصی است. امید نماینده حواسش به این موارد باشد.  به نماینده دیارمان پیشنهاد می‏گردد در کنار ارتباط جالبشان با اصحاب رسانه، به طور برنامه‏ریزی شده با اهالی رسانه نشست‏های خبری داشته باشند. یکی از نقدهای وارد بر نمایندگان ادوار دیارمان عدم توجه مطلوب با رسانه‏ها بود. بعضاً ارتباطشان گزینش شده بود. شایسته است نماینده دیارمان به طور جدی در باره با تعامل با رسانه‏ها تصمیم بگیرند.

نیروهای حاضر در دفاتر نماینده یقیناً افراد پویا و فعالی هستند. ولی همه می‏دانیم ایشان باید یک دغدغه داشته باشند و آن هم رسیدگی به امور دفتر و تعامل با مردم شریف منطقه و مسئولان شهرستان‏های ترشیز باشد. شاه بودیم که فرد هماهنگ کننده چهار مسئول دفتر نماینده سال گذشته از سمت خود استعفا داد و بختش را در انتخابات شوراها آزمود. در ریوش مسئول دفتر ایشان دغدغه کار رسانه را دارد. از بردسکن بی‏خبرم ولی در خلیل‏آباد مسئول دفتر ایشان در انتخابات شورا منتخب مردم شده است.

در کاشمر هم همکارمان محمد فیض در کنار امور دفتر هدایت نهاد کتابخانه‏های عمومی را بر عهده دارد. با ادای احترام به مسئولان فعلی دفاتر نماینده حسب دغدغه‏هایشان در سه شهرستان  مذکور، پیشنهاد می‏کشود منتخب مردم کاری کند که چراغ این دفترها برای مردم در وقت و بی‏وقت روشن باشد. یک نماینده انقلابی در شعار و عمل انقلابی بودن خودش را نشان می‏دهد. خدا را شکر نماینده دردها را می‏شناسد و یقین درمان‏های هم برای این دردها در سطح ملی و استانی و بومی دارد.

باید به این مهم اشاره شود که نیک‏بین دغدغه قانونگزاری دارد و سخت در تلاش است تا به سهم خود قوانین موازی و قوانین مزاحم را شناسایی و مانع‏تراشی کند. این یک حرکت ماندگار است. ولی نباید یادشان برود که مردن نگاهی عرفی به نماینده دارد و آن فعالیت بیش از پیش برای اعتلای کمی و کیفی کاشمر و شهرستان‏های ترشیز در حوزه توسعه و پیشرفت است. نگارنده برای نیک‏بین بهترین‏ها را آرزومند است. امید روزی نشود که حس کنیم فرصت‏سوزی شده است و یادمان نرود گاهی زود دیر می‏شود.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.