شرکت بیش از 25 هزار نفر در آزمون « نورعلی نور»

اخبار ترشیز
Typography

فعالیت های قرآنی مجموعه حافظان قرآن کریم کاشمر در فضای مجازی

شرکت بیش از 25 هزار نفر در آزمون « نورعلی نور»

چند جوان فعال، دردمند، مذهبی ، پرتلاش و اهل مطالعه  در مجموعه حافظان قرآن کریم کاشمر (محاق) گرد هم آمده اند و در عرصه جنگ نرم فعالیت درخور تقدیری را به انجام می رسانند. کارشان دارای سابقه ی ده ساله ای است. فعالیت این گروه در زمینه درک مفاهیم قرآنی و توسعه تفکر قرآنی است .

گاهی برای علاقه مند کردن و تشویق مردم به مطالعات قرآنی شبانه روزی فعالیت می کنند . به مساجد می روند ، پایگاه های تبلیغات برپا می کنند، آزمون های جزیره ای برگزار می کنند، جزوه تکثیر می کنند، سوالات را طراحی می کنند ، می خوانند و می نویسند و محتوا تولید می کنند و همه این ها بدون هیچ چشم داشتی و فی سبیل ا... انجام می شود.

یکی از اعضای گروه محاق در گفتگو با سرو کاشمر می گوید:از سال 90 فعالیت این مجموعه آغاز شده است . آزمون خط قرمز و در سال 92 اولین آزمون مرتبط با مفاهیم قرآنی مجموعه حافظان قرآن کریم کاشمر است و بعد هم آزمون نوشدارو برگزار شد . کار این مجموعه به این صورت است که یک سری از مفاهیم قرآنی را در زمینه های مختلف و با توجه به نیاز روز انتخاب می کند و به صورت یک مجموعه در اختیار مردم قرار میدهد و بعد از همان جزوه یا مجموعه سوالاتی طرح کرده و آزمون برگزار می کند. اولین تجربه جدی این گروه که با استقبال مردم کاشمر روبرو شد آزمون رویین دژ بود که کتابی با همین عنوان و با موضوع عفاف و حجاب را در سال 95 به مسابقه گذاشت. پایگاه های مختلفی از طرف گروه محاق در بردسکن و خلیل آباد و کوهسرخ ایجاد شد و جزوه رویین دژ در اختیار همشهریان و علاقه مندان قرار داده شد. چهل روز تلاش و مداومت دوستان گروه پاسخ خوبی دریافت کرد و این کتاب مورد استقبال 6000 نفر در کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ قرار گرفت. آزمون به صورت حضوری در باغمزار برگزار شد. در این آزمون با طراحی خوب سوالات و ایجاد بانک سوالات توانستیم اجرای موفقی برای یک آزمون را هم در کارنامه مجموعه محاق ثبت کنیم. جوایز این آزمون که عبارت بودند از چند فقره وام و چند کارت هدیه و توسط خود اعضای گروه محاق تهیه شده بودند تقدیم برندگان مسابقه شد.

وی افزود: بعد از کسب این موفقیت به کار امیدوارتر شدیم و آزمون رویین دژ را در دانشگاه های تربت حیدریه، بعضی از مراکز آموزشی مشهد، مدرسه علامه طباطبایی تهران، بندرعباس و چند شهر دیگر اجرا کردیم که خدا را شکر در آنجا هم مورد استقبال قرار گرفتیم.

این عضو گروه محاق خاطر نشان کرد: فعالیت های ما در این گروه فقط به اجرای آزمون خلاصه نمی شود. برگزاری کلاس های تفسیر قرآن، توزیع بسته های غذایی و ماشین نویسی متناسب با ایام ا.. هم از کارهای دیگری است که انجام می دهیم. همزمان با شهادت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س) جزوه ای آماده کردیم به نام « دُرهایی از دریایی» و موقع ماشین نویسی به افرادی که تمایل به خواندن داشتند هدیه می دادیم. کتاب حاوی  نکته های معرفتی از قرآن کریم بود. کم کم به پیشنهاد دوستان قرار گذاشتیم این کتاب را در بین همکلاسی های خودمان و خانواده هایشان به مسابقه بگذاریم . کلاس ما یک کلاس 20 نفره است . آمار اولیه برایمان خیلی جالب بود 200 نفر و بعد 400 نفر شرکت کردند. این موضوع تلنگری برای  ما بود که آزمون ر به صورت مجازی برگزار کنیم . نتیجه بسیار عالی شد . 8900 نفر داوطلب شرکت شدند و تقریبا نیمی از این افراد در مسابقه شرکت کردند یعنی کتاب را خواندند .

وی یادآور شد: با نزدیک شدن به عید غدیر خم تصمیم گرفتیم آیه های مرتبط با موضوع امامت را از قرآن انتخاب و جزوه ای با همین موضوع آماده کنیم.تهیه جزوه ای با این موضوع که هم محتوای خوبی داشته باشد و هم با توجه به ظرفیت فضای مجازی و استفاده از پی دی اف جذاب و خواندنی باشد کار ساده ای نبود چند بار نت برداری شد ، خلاصه شد ، ویرایش شد و به صورت یک جزوه 35 صفحه ای  به نام «نور علی نور» درآمد و پی دی اف آن در فضای مجازی به صورت گسترده مورد استقبال قرار گرفت تا الان 25 هزار نفر در این مسابقه شرکت کردند که  عدد درخور توجهی است. گروهی از دانشجویان  تربیت معلم که با مجموعه «محاق» همکاری می کنند کار طراحی سوالات را به عهده گرفتند و انواع سوالات با سطح بندی مشخص طراحی کردند. جوایز این مسابقه نیز از طرف همین گروه تهیه شده است .امیدواریم بتوانیم با همین توان و تلاش مسابقات بعدی را هم در زمینه های مختلف مفاهیم برگزار کنیم .

این عضو گروه محاق در پایان اظهار داشت: بعد از اجرای آزمون « نور علی نور» با قوت اجرای آزمون « شعور عاشورایی»  دنبال خواهیم کرد. 40 پیام عاشورایی در قالب 40 پوستر تهیه کردیم که از محتوای این مطالب سوالاتی تهیه می شود و ازمون برگزار خواهد شد .

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.