بد نیست بدانید که:

اخبار کاشمر
Typography

چقدر مردم گلایه دارند و ناراضی اند از وضعیت اتوبوس های بین شهری کاشمر. به خصوص اتوبوس های مشهد.

یکی از بیشترین گلایه های مسافران هم مربوط می شود به توقف های طولانی مدت این اتوبوس ها، حالا چه در میدان شهربانی کاشمر و چه از آن طرف در مشهد. تازه به قول برخی مسافران، علی رغم این همه توقف و معطل کردن و منتظر مسافر ماندن، باز به همان چهار و یا سه و نیم ساعت به کاشمر می رسند! این موضوع سال های سال است که مورد گلایه مردم است و مسئولان هم حتماً خبر دارند اما چرا کاری انجام نمی شود ما هم نمی دانیم. وقت مردم ارزش دارد و البته جان مردم بیشتر! این که یک اتوبوس دقایق طولانی توقف کند و وقت ده ها مسافر را بگیرد و بعد با سرعت حرکت کند تا سر ساعت خودش را به مقصد برساند، هم بازی با وقت مردم است و هم بازی با جان مردم. مسئولان محترم حمل و نقل و پایانه مسافربری پیگیر حقوق مردم باشند.

 

بد نیست بدانید که:

حالا که از اتوبوس ها گلایه کردیم اجازه بدهید مطلبی هم از درددل های آن ها بنویسیم. رانندگان این اتوبوس ها و البته سایر خودروهای سنگین کاشمر مجبور هستند برای دریافت معاینه فنی به شهرهای اطراف بروند چرا که در کاشمر مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین وجود ندارد! این در حالی است که خودروهای مدل بالا سالی دو بار و خودروهای مدل پایین سالی چهار بار باید معاینه فنی انجام دهند. با توجه به تعداد زیاد خودروهای سنگین اعم از اتوبوس و کامیون و تریلر و ... در منطقه ترشیز، راه اندازی یک مرکز معاینه فنی مخصوص این خودروها در کاشمر که بتواند بردسکن و خلیل آباد را هم پوشش بدهد ضروری است. اداره کل حمل و نقل و پایانه های مسافربری استان و مسئولان شهرستان همت کنند و این خواسته رانندگان خودروهای سنگین منطقه را پیگیری کنند بی زحمت!

 

بد نیست بدانید که:

تلاش کاندیداها برای معرفی کردن خودشان خوب است. خیلی هم خوب است. چون مردم را برای انتخاب درست کمک می کند. اما آیا برگزار کردن جشن آرزوها و بازی کردن با احساسات بچه ها و هیجانی کردن آن ها و ایجاد مشکل و نارضایتی در خانواده ها و... هم مصداق معرفی کردن است؟! مشکل آن قدر جدی شده که شنیده شده است در یکی از روستاهای کوهسرخ، پدران و مادران بچه ها در اعتراض به مشکلات پیش آمده برای فرزندانشان و ایجاد توقع و چشم انتظاری برای آنها به مدارس مراجعه کرده و اعتراض کرده اند که البته این موضوع ربطی هم به مدرسه آن ها نداشته است. مسئولان محترم شهرستان به خصوص آن ها که مسئول نظارت بر عملکرد کاندیداهای احتمالی و برخورد با تخلفات انتخاباتی هستند جدی تر پیگیری کنند و اجازه ندهند برخی افراد به خاطر منافع خودشان، خانواده ها را با مشکل مواجه کرده و توقعات نابجا در میان فرزندان آن ها ایجاد کنند. اینکه شما به یک بچه ای دوچرخه می دهید از کجا می دانید که پدر و مادر او راضی هستند یا خیر؟!

 

بد نیست بدانید که:

می گوید امانمان را بریده است! جوان دانشجویی که باید به فکر درس و بحث و آینده خودش باشد، مدام سرش در داخل گوشی است و تا سه نیمه شب دست بر نمی دارد!!! این البته مشکل خیلی هاست. این تبلت ها و گوشی ها و نرم افزارهای اجتماعی همچون تلگرام و... واقعاً معضلی شده است برای خانواده ها. خیلی ها را دارد از کار و زندگی و درس و خانواده و روابط اجتماعی در دنیای حقیقی می اندازد! این موضوع در کاشمر بسان سایر جاها به شدت به چشم می خورد. در مورد خطرات و مطالب غیراخلاقی و مبتذل که نیاز نیست چیزی بگوییم ولی در مورد سایر مطالب آن هم باید گفت که حداقلش این است که وقت گیر است. پدر و مادرها امانشان بریده شده است. باید فکری اساسی برداشت و گر نه نسل آینده معلوم نیست چگونه نسلی باشد! باید فرهنگسازی کرد. باید از بچه ها خواست به جای آن که گوشی به دست بگیرند به سراغ ورزش و تفریح های سالم باشند. باید آن ها را به کتابخوانی عادت داد و خیلی بایدهای دیگر...

 

بد نیست بدانید که:

امکانات بیمارستانی کاشمر، ای بدک نیست! حداقل از گذشته بهتر شده ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیاد دارد. یکی از کمبودهای آن، کمبود فضای فیزیکی در بخش های مختلف است. همین چند روز اخیر که بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا شایع شده بود، ازدحام بیماران بستری در بخش اطفال به گونه ای بود که ظرفیت تمامی اتاق ها تکمیل و بسیاری از اطفال بیمار در داخل راهرو که مدام رفت و آمد است بستری شده بودند. این در حالی است که یک بیمار بستری باید با آرامش کامل مورد درمان قرار بگیرد. مسئولان و پرستاران بیمارستان البته نقشی ندارند اما مسئولان شهرستان و به خصوص مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان باید نگاه ویژه ای به بخش درمان کاشمر داشته باشند. کاشمر تبدیل به یک قطب درمانی شده و بسیاری از بیماران از خلیل آباد و بردسکن و فیض آباد و کوهسرخ برای درمان به اینجا می آیند. امکانات فعلی بیمارستانی کاشمر جوابگو نیست و حتما نیاز به توسعه کمی و کیفی دارد.

 

بد نیست بدانید که:

به نظر شما بد بود اگر به مناسبت 25 آذر که روز پژوهش بود و به مناسبت 27 آذر که روز وحدت حوزه و دانشگاه بود، حداقل یک مراسمی در کاشمر برگزار می شد و از پژوهشگران حوزه و دانشگاه تقدیر می شد؟! نامگذاری این روزها فقط برای ثبت در تقویم و تبریک گفتن آن ها در جلسات شورای شهر و شورای اداری و ... نیست. در کاشمر هم پژوهشگران متعددی در زمینه های مختلف حضور دارند و هم دانشگاه ها و حوزه های علمیه فعال و پویایی هستند اما چرا این قدر از کنار این مناسبت ها به راحتی گذشته می شود برای ما هم جای سؤال است. حمایت از پژوهشگران منطقه و توجه ویژه به ایجاد ارتباط و همدلی بین دانشگاه ها و حوزه های علمیه، از جمله کارهایی است که علاوه بر نتایج کوتاه مدت، تأثیرات بلندمدتی در رشد و توسعه شهرستان خواهد داشت. فراموش نکنیم که مهمترین سرمایه هر منطقه ای ، نیروی انسانی آن است.

 

بد نیست بدانید که:

در شماره قبل که از مخابرات گلایه کرده بودیم و گفته بودیم که در برخی مناطق از جمله در مسکن مهر، آنتن دهی تلفن های همراه ضعیف است، باز آقایان مخابرات از ما گلایه کردند و فرمودند که آنتن دهی ضعیف نیست بلکه در برخی نقاط از جمله مسکن های مهر، هنوز اینترنت پرسرعت همراه اول یا همان 3G راه اندازی نشده و گر نه آنتن دهی خوب است. حالا باز ما از آن ها گلایه می کنیم که خوب چرا در این مناطق، اینترنت پرسرعت همراه راه اندازی نشده است؟! آن هم در مناطقی که جمعیت زیادی از ساکنان آن را جوانان تشکیل می دهند. و خلاصه این گلایه کردن ها همچنان ادامه دارد و ما امیدواریم از دل این گلایه ها چیزی که به نفع مردم است بیرون بیاید! البته ما از پیگیری مسئولان مخابرات شهرستان واقعاً متشکریم و معتقدیم اگر همه ادارات همین طور پیگیر گلایه های مردم و رسانه ها باشند خیلی از مشکلات حل می شود.

بد نیست بدانید که:

یک زمانی مسجد جامع محل برگزاری خیلی از مناسبت های انقلابی و مذهبی بود. اما مدتی است که با توجه به ایجاد فضاهای جدید در زیارتگاه های شهرستان، این اماکن برای برگزاری مناسبت ها انتخاب شده و از ظرفیت مسجد جامع غفلت می شود. این در حالی است که هنوز مسجد جامع با توجه به موقعیت استثنایی که در مرکز شهر دارد یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری مراسم هاست. به عنوان مثال چند سالی است که مراسم بزرگداشت 9دی در محل سالن باغمزار برگزار می شود و متأسفانه با توجه به فاصله سالن باغمزار از حاشیه خیابان اصلی، برگزاری این مراسم هیچ نمود خارجی ندارد و جنبه تظاهراتی آن حفظ نمی شود. ضمن اینکه حضور مردم عادی هم در این مراسم کم است. در صورتی که اگر همین برنامه در مسجد جامع برگزار شود علاوه بر اینکه بسیاری از شهروندانی که در بازار و خیابان و مرکز شهر حضور دارند در مراسم شرکت خواهند کرد، خود باز بودن درب مسجد و پخش شدن صدای مراسم از بلندگوهای آن و رفت و آمد به داخل مسجد، این پیام را منتقل می کند که الآن مراسم مهمی در حال برگزاری است و لذا به یک تظاهرات واقعی تبدیل می شود. ما البته سال های قبل هم این پیشنهاد را دادیم ولی نمی دانیم چرا مسئولان ما فکر می کنند خودشان بهترین فکر را دارند و بهترین تصمیم را می گیرند!

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.