یک بادکنک رنگی به نیت رویش لبخندی مجازی

اخبار ترشیز
Typography

یکی چشمانش درد می‏کرد، دوستش نشانی دندان‏پزشکی حاذق را داد و گفت؛« دندانم درد می‏کرد، به آرامی و با مهارت دندانم را کشید، نزد او برو در کارش خبره است!»

این قبیل مشاوره دادن‏ها در دیار ما همیشه بوده و خواهد بود. کاشمر توسعه نیافته است. این یک گزاره واقعی است. این درد درمان پذیر است اگر بخواهیم. خواستن  توانستن است ، این را به عنوان یک شعار همه می‏دانیم. می‏دانیم که ما می‏توانیم ولی به هر دلیل شاهد غلبه شعار بر شعور هستیم. هر کسی نسخه‏ای برای توسعه یافتگی ارائه می‏دهد، هر کسی از زاویه‏ای برای درد توسعه‏نیافتگی راهکاری پیشنهاد می‏کند، این همه نظر بساط سیلابی است که مهار نشده در کویر هرز می‏رود.
انگار غریقی هستیم در حال دست و پا زدن، هیچ کس به فکر ما نیست. یاران‏مان در ساحل به جای تن به آب زدن و نجات ما به راه‏های محیرالعقول می‏اندیشند. ما د رحال غرق شدن هستیم و آنها در حال محاسبه انواع طرح‏های فضایی و کذایی برای نجات ما هستند و می‏پندارند در حال انجام کاری سترگ هستند. می‏پندارند توسعه کاشمر با سپنج دود کردن و صد تا ختم  انعام گرفتن به فرجام می‏رسد. اینان از حرکت هوشمندانه و مبتنی بر نقشه راه و شناخت درد و شناسایی درمان فقط به سلسله شعارهای که من آنم که رستم بود پهلوان، بسنده می‏کنند.روی کاغذ همه چیز عالی است. کاشمر برای توسعه همه چیز دارد.
فردی که تا دیروز مهرورزی‏اش وِرد زبان‏ها بوده است، ناگاه برای یک بقای ژلاتینی اهل تدبیر می‏شود و از سر تدبیر کلید بدست مدعی باز کردن تمام قفل‏ها می‏شود. از دید او در دوران به زودی تمام معادن کاشمر دارای مجوز بهره‏برداری می‏گردد. روی کاغذ کاشمر بر دریای طلا خفته است که عن‏قریب منطقه‏ای درجه یک در استحصال و فرآوری انواع کانسارها خواهد شد. غلبه شعار بر شعور به حدی است که کاشمر روی کاغذ لایق برترین عناوین می‏شود. آفتاب‏پرست هم قدرت چرخش برخی را به طرفه‏العینی ندارد. کافی است دیالوگ‏های برخی را در قریب 1000 روز قبل را با امروزشان مقایسه کرد. تفاوت از زمین تا آسمان است و اینان متخصص بافت آسمان و ریسمان هستند.
دقت کردید از دید این متخصصان تغییر جهت دادن، کاشمر در دوران اینان به اوج رسیده است؟ تعریف اینان از اوج چیست؟ همان که مطرح شد روی کاغذ همه چیز عالی است. هیچ روستایی از روستاهای کاشمر به هر دلیل خالی از سکنه نیست. هیچ روستای مشکل آب شرب ندارد. خشکسالی سکه رایج بحث توسعه نیافتگی کاشمر نیست. از دید این افراد کاشمر به لطف حضور آنان حال خوبی دارد. همه چیز آرام است و ملالی نیست و اگر هست مربوط به روزگاری بوده است که آنان منصبی نداشته‏اند. از دید اینان کاشمربا تمام سرعت رو به سوی توسعه در حرکت است. به زودی کلی کارخانه ایجاد خواهد شد. کلی جوان سرکار خواهند رفت.
فرض کنید شما در حال غرق شدن هستید و غریق نجاتی گل بدست به سویتان می‏آید و تولدتان را تبریک می‏گوید. او به همراه خود اصحاب رسانه را هم آورده تا از این فیگور انسان‏دوستانه‏اش عکس بگیرند. این غریق نجات عاشق تبلیغات است. می‏داند می‏توان با بادکنکی ساده اما خوشرنگ لبان کودکی گرسنه را  به لبخند باز کند. او  به لطف پیچیدگی‏اش از میزان سادگی همه مطلع است، و از این مهم در تصمیماتش و در سخنانش نهایت بهره را می‏برد. مهم برای او توزیع بادکنک‏ها و کاشتن لبخندهای مجازی است. او می‏خواهد دید شود و تصمیم دارد به بهترین نحو دیده شود. مهم ماندن او بر اوج است. برای اینکار در ساحل تنهایی‏اش مراقب غرق‏شدگان است، حواسش هست که به موقع بادکنکی تقدیم من و شما بکند

 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.