کام تلخ باغداران کاشمری از بازار کشمش!

اخبار ترشیز
Typography

کشمش را باید مشهورترین و مهمترین محصول کشاورزی کاشمر نامید.

محصولی که جمعیت زیادی از کشاورزان و باغداران کاشمری به تولید آن اشتغال دارند و لذا وضعیت بازار آن تأثیر مستقیمی بر وضعیت اقتصادی کشاورزان این شهرستان دارد.

متأسفانه علی رغم گذشت حدود یک سال از تولید کشمش سال گذشته، وضعیت بازار به گونه ایست که قیمت پایین کشمش جوابگوی هزینه های تولید آن نیست و همین موضوع منجر به آن شده است که هنوز کشمش های زیادی روی دست باغداران بماند.

این وضعیت در حالی است که تا یکی دو ماه آینده، کشمش تولیدی امسال نیز روانه بازار خواهد شد.

در این گزارش به بررسی ابعاد مختلف این موضوع پرداخته ایم.

هزینه زیاد، درآمد اندک!

یکی از باغداران و تولید کنندگان کشمش در این زمینه گفت: در سال 94 بنده بالغ بر 15 میلیون تومان برای تولید کشمش هزینه کرده ام که منجر به تولید هزار کارتن سه کیلویی کشمش شده است و در حال حاضر هر کارتن کشمش را به قیمت 14 تا 14 هزار و پانصد تومان خریداری می کنند که می شود حدود 14 و نیم میلیون تومان یعنی نه تنها هیچ سودی عاید ما نمی شود بلکه بعد از چند ماه که از فصل تولید می گذرد ضرر هم می کنیم ضمن اینکه زحمت کشی خود ما هم علاوه بر هزینه هاییست که انجام داده ایم.

محمدحسن فیض افزود: در حالی قیمت کشمش امسال پایین آمده است که چاه کشاورزی ما در روستای عارف آباد که 15 لیتر آب داشته است آمده به 7 لیتر و علی رغم این که چند بار هم حفاری کرده ایم اما نتیجه ای نداشته لذا با این بی آبی و هزینه های زیاد کشاورزی و باغداری نباید قیمت محصول ما این طور باشد.

وی تصریح کرد: در سال 87 یک کیسه برنج 11 هزار تومان بوده است و یک کارتن کشمش 10 هزار تومان اما حالا یک کیسه برنج به قیمت 55 تا 60 هزار تومان رسیده ولی قیمت یک کارتن کشمش 14 هزار تومان است!

این باغدار همچنین به شیوه خرید و فروش کشمش هم انتقاد داشت و گفت: سؤال ما این است که چرا هر محصولی به صورت کیلویی خریداری می شود اما کشمش کاشمر با این کیفیت و خواص فراوانی که دارد به صورت «من» یعنی سه کیلیویی قیمت گذاری می شود؟!

یکی از افراد فعال در بازار کشمش کاشمر هم در رابطه با وضعیت قیمت کشمش در سال جاری گفت: امسال مشکل اصلی قیمت مربوط به کشمش های زرد است که مصرف خارجی دارد اما کشمش سبز که مصرف آن داخلی است قیمت مناسبی دارد و البته ناگفته نماند که باغداران کاشمر در سال گذشته بیشتر کشمش زرد تولید کرده اند.

رضا نجاری افزود: کشمش سبز کاشمر هم اکنون به صورت خرده فروشی در بازارهای تهران و مشهد به قیمت بسیار خوبی خرید و فروش می شود اما کشمش صادراتی ما نسبت به سال گذشته در همین فصل حدود 80 درصد کاهش قیمت دارد و به نظر می رسد از آنجا که مشتری اصلی کشمش کاشمر، کشورهای عربی هستند و در واقع ترمینال و توزیع کننده کشمش صادراتی کاشمر به حساب می آیند باید تدابیری اندیشیده شود تا صادرات رونق بگیرد.

محمد ترشیزی یکی دیگر از فعالان بازار کشمش کاشمر هم گفت: وقتی یک کشاورز باید یک ساعت آب را به قیمت دو میلیون تومان بخرد چگونه می تواند کشمش خود را به قیمت پایین بفروشد؟

رنگ زرد قیمت در بازار کشمش زرد!

جعفر وزیرپناه یکی دیگر از تجار کشمش کاشمر با بیان اینکه امسال کشمش سبز قیمت مناسبی دارد اما کشمش زرد با کاهش قیمت مواجه است گفت: چون سال گذشته کشمش سبز کمتر تولید شده است الآن قیمت خوبی دارد به گونه ای که سال گذشته هر کارتن کشمش سبز در حد 12 هزار تومان بوده است اما امسال تا 30 هزار تومان هم قیمت دارد ولی کشمش زرد که سال گذشته تا 24 هزار تومان معامله می شده است حالا به 13 تا 14 هزار تومان رسیده است چرا که کشمش زرد ما را افغانستان، پاکستان و دبی می خرند ولی در حال حاضر وضعیت صادرات مناسب نیست.

وی ادامه داد: تنها راه چاره رکود بازار کشمش کاشمر، رونق صادرات است چرا که با این شرایط باز امسال همه باغداران، کشمش سبز تولید خواهند کرد و ممکن است شاهد افت قیمت کشمش سبز باشیم یعنی همان داستان سیب زمینی و پیاز در مورد کشمش زرد و سبز کاشمر هم تکرار خواهد شد!

ویزرپناه افزود: بسته بندی کشمش کاشمر هم ایراد دارد و باید اصلاح و متناسب با صادرات باشد ضمن اینکه متأسفانه هیچ گونه تبلیغی در مورد کشمش با این همه خاصیتی که دارد انجام نمی شود اما می بینیم که به عنوان مثال برای پفک که گفته می شود ضرر هم دارد تبلیغ می شود!

وی ادامه داد: باید خود شرکت های تعاونی کشاورزان برای تبلیغات کشمش در صدا و سیما هزینه کنند و این هزینه را هم خود تولیدکنندگان بپردازند تا شاهد مصرف بیشتر کشمش در بازارهای داخلی هم باشیم چرا که در حال حاضر 15 تا 20 درصد کشمش کاشمر در داخل کشور مصرف می شود ولی اگر تبلیغات مناسبی انجام و در مورد خواص این محصول اطلاع رسانی شود و همچنین آموزش و پرورش هم برای تغذیه سالم در مدارس از کشمش استفاده کند می توان مصرف داخلی کشمش را افزایش داد.

ارزان تر از پفک!

محمدرضا وزیرپناه از تولیدکنندگان کشمش هم با انتقاد از رکود حاکم بر بازار کشمش گفت: در حال حاضر یک باغدار حتی اگر 20 میلیون تومان جنس داشته باشد و برای تهیه جیهزیه دخترش نیاز به یک میلیون تومان پول نقد داشته باشد با مشکل مواجه است چرا که محصولش خریدار ندارد لذا باید برای صادرات و بسته بندی کشمش کاشمر برنامه ریزی شود.

محمد یوسفی یکی دیگر از تولیدکنندگان کشمش گفت: در حال حاضر کاه را کیلویی خرید و فروش می کنند اما کشمش را سه کیلو سه کیلو قیمت گذاری می کنند و یا در حالی که 100 گرم پفک دو هزار تومان قیمت دارد اما 100 گرم کشمش را به دو هزار تومان هم از شما نمی خرند!

صادرکنندگان هم ضرر می کنند!

یکی از تجار و صادرکنندگان کشمش کاشمر هم با تشریح وضعیت فعلی قیمت کشمش صادراتی کاشمر گفت: در حال حاضر کشمش کاشمر به قیمت هر کیلو کشمش پیکامی 5500 تومان و هر کیلو کشمش معمولی به قیمت 4800 تومان خریداری شده و صادر می شود.

غلامحسین محمدی افزود: واقعیت این است که قیمت بازار جهانی برای کشمش کاشمر در حال حاضر بیشتر از این نیست و اگر کشمش با قیمتی بیش از این عرضه شود مورد استقبال خریداران سایر کشورها واقع نمی شود و آن ها نیاز خود را از سایر کشورها مثل ترکیه خریداری می کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال کشمش کاشمر به قیمت کیلویی 7 تا 7 هزار و 500 تومان به دبی و همچنین پاکستان رفته است اما به فروش نرسیده لذا در چند ماه اخیر کشمش کاشمر به قیمت همان 14 تا 16 هزار و 500 تومان در هر سه کیلو صادر شده است.

محمدی در پاسخ به این سؤال که چرا در سال گذشته کشمش کاشمر قیمت بهتری داشته است می گوید: سال گذشته هم وضعیت بازار جهانی بهتر از امسال نبود و لذا ضرر و زیان اصلی روی دوش تاجر افتاد یعنی بسیاری از تجار در هر کارتن کشمش در سال گذشته حدود 5 هزار تومان ضرر کردند و حتی همین امسال هم کشمش هایی که در ماه های قبل به قیمت 21 تا 21 هزار و 500 تومان خریداری کرده ایم برای ما ضررده شده است به گونه ای که هم اکنون هر ماشین کشمشی که به پاکستان فرستاده ایم حدود 30 میلیون تومان برای ما ضرر دارد.

دولت از تاجر حمایت نمی کند

وی با انتقاد از عدم حمایت کافی از تجار و صادرکنندگان اظهار داشت: صادرات کشمش سود چندانی ندارد اما با همین سود کم نه تنها حمایتی از ما نمی شود بلکه دولت نه در اعطای وام و تسهیلات و نه در مباحث مربوط به مالیات از ما حمایتی نمی کند.

محمدی خاطرنشان کرد: ما حمایت مالی و وام از دولت نمی خواهیم بلکه حاضریم با سرمایه خود اقدام به خرید و صادرات کشمش بکنیم ولی دولت هم در بحث مالیات از ما حمایت کند نه اینکه با این همه هزینه ای که ما انجام می دهیم و کشمش را بعد از خرید و شستشو در کارتن های 10 کیلویی بسته بندی می کنیم و به پاکستان و دبی می فرستیم اما در آخر دارایی می گوید که یک سوم درآمد شما از ماست! لذا ما از دولت حمایت نمی خواهیم فقط می گوییم کاری به کار ما نداشته باشد!

محمدی در نهایت گفت: به طور خلاصه باید بگویم که کشمش کاشمر صاحب ندارد و بی صاحب است و گر نه نباید این محصول از لوبیا و عدس هم ارزان تر باشد!

نیاز اتحادیه های تعاون روستایی به تسهیلات ارزان قیمت

به منظور پیگیری موضوع به سراغ رییس اداره تعاون روستایی کاشمر رفتیم تا از وی در مورد راهکارهای این سازمان برای حل معضل بازار کشمش سؤال کنیم.

مهندس امینی در این زمینه گفت: با توجه به اینکه سازمان تعاون روستایی تجربه خرید محصولات کشاورزی از جمله کشمش را هم به صورت تضمینی و هم به صورت توافقی دارد لذا در صورت تحقق برخی شرایط می تواند در کنترل بازار محصولات کشاورزی سهیم باشد به عنوان مثال دو سال قبل ما توانستیم بخش خصوصی را برای خرید کشمش کاشمر وارد کنیم که از این طریق حدود هزار تن کشمش با کمک اتحادیه تعاون روستایی خریداری و در انبارهای ما عملیات بسته بندی آن انجام و برای صادرات آماده می شد.

وی افزود: ما در اکثر روستاها شرکت تعاونی داریم و دارای انبار و نیروی انسانی ماهر هم هستیم ولی مشکل اصلی ما در کمبود نقدینگی می باشد لذا اگر دولت برای تأمین نقدینگی همکاری لازم را با ما داشته باشد می توانیم با بخش خصوصی وارد گفتگو شده و آن ها را مجاب به خرید کشمش کاشمر کنیم.

رییس اداره تعاون روستایی کاشمر خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیاز مشخص ما برای ورود به خرید توافقی کشمش کاشمر این است که دولت تسهیلات ارزان قیمت با سود پایین و مدت دار در اختیار بخش خصوصی قرار دهد که در این صورت خود ما با همکاری شرکت های تعاونی روستایی که در واقع بخش خصوصی ما هستند وارد می شویم و اقدام به خرید کشمش خواهیم کرد.

لزوم تغییر الگوی کشت انگور در کاشمر

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر هم در این زمینه با بیان اینکه برای حل مشکلات بازار کشمش باید به دنبال راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باشیم اظهار داشت: راهکار کوتاه مدت برای برون رفت از وضعیت فعلی بازار کشمش خرید توافقی و تضمینی توسط سازمان تعاون روستایی است که ما داریم این بحث را دنبال می کنیم و دنبال این هستیم که بتوانیم تسهیلات و اعتبارات لازم را به این سازمان تزریق کنیم.

مهندس سید ابوالقاسم موسوی افزود: راهکارهای بلند مدت هم این است که ما به سمت تغییر الگوی کشت انگور در کاشمر حرکت کنیم چرا که هم اکنون در کاشمر و خلیل آباد بین 20 تا 21 نوع انگور تولید می شود که 95 درصد آن عسکری و پیکامی هستند که معمولاً تبدیل به کشمش می شوند و این در حالی است که به عنوان مثال در قزوین دو هزار نوع انگور تولید می شود و با توجه به نزدیکی به بازار تهران می شود گفت که برای هر ذائقه ای در انواع طعم ها و رنگ های مختلف شاهد تولید انگور در این منطقه هستیم که بیشتر به صورت تازه خوری روانه بازار می شود.

وی ادامه داد: کاشمر هم یکی از مزایایی که دارد نزدیکی به مشهد یعنی دومین شهر بزرگ کشور و دارای سی میلبیون زائر سالانه است اما دو نوع انگور عسکری و پیکامی که در این شهرستان تولید می شود هر چند طعم و مزه خوبی هم دارد اما به لحاظ ماندگاری چندان مقاوم نیست لذا یکی از مهمترین کارهایی که ما با همکاری خود کشاورزان باید انجام دهیم این است که با تغییر الگوی کشت شاهد تولید انگورهایی از اول فصل تا انتهای فصل و حتی اواخر فصل پاییز باشیم که به صورت تازه خوری مصرف شود.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در بازار کشمش کاشمر وجود دارد این است که باغداران در حال حاضر بیشتر به صورت دودی یا همان کشمش زرد تولید می کنند در صورتی که اگر کیفیت کشمش تولیدی بالا برود و به صورت کشمش سبز تولید شود بازار خوبی خواهد داشت به گونه ای که سال گذشته در همان اوایل فصل، کشمش های سبز به فروش رسید ولی کشمش های طلایی با توجه به اینکه از لحاظ خوراکی با مشکلاتی مواجه است بازار مناسبی ندارد ولی کشمش با کیفیت سبز هیچ گاه دست کشاورز نمی ماند.

وی تصریح کرد: در عمل آوری و فرآوری کشمش و نیز در شستشو و گرد و روغن کشمش هم باید دقت شود که از روغن مناسب استفاده شود و باغداران، روغن مورد نیاز را از سازمان تعاون روستایی و اماکن مناسب تهیه کنند تا کیفیت مناسبی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر همچنین به میزان تولید کشمش در کاشمر اشاره کرد و گفت: سطح زیر کشت انگور در کاشمر سه هزار هکتار است که سالانه حدود 75 هزار تن انگور تولید می شود و از این میزان، 20 تا 30 درصد به صورت تازه خوری و نیز تبدیل به آبغوره و غوره خشک مصرف شده و باقی آن تبدیل به کشمش می شود که به این ترتیب هر ساله شاهد تولید حدود 13 هزار تن کشمش هستیم.

وی افزود: خوشبختانه در کاشمر مشکلاتی که در خلیل آباد وجود دارد را نداریم چرا که دو کارگاه فرآوری کشمش و صادرات داریم که اقدام به شستشو، خشک کردن، سورت و بسته بندی و در نهایت صادرات به امارات و دبی می کنند اما با این وجود می توان گفت حدود هزار تا هزار و 500 تن کشمش هنوز از سال گذشته روی دست کشاورزان کاشمری باقی مانده است و البته این میزان در شهرستان خلیل آباد بنا به اعلام مسئولان آن شهرستان در حد 10 هزار تن است.

 

مجموع رتبه (2)

5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بار گذاری نظرات قدیمی تر
در خبر نامه وب سایت ما عضو شوید تا از تازه ترین خبرها و مطالب در ایمیل خود باخبر شوید.